Urządzenia elektryczne i elektroniczne - do 31 lipca należy złożyć sprawozdania - ELEKTRONIKA - ELEKTRYKA - ZUŻYTY SPRZĘT - HURTOWNIE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Urządzenia elektryczne i elektroniczne - do 31 lipca należy złożyć sprawozdania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Urządzenia elektryczne i elektroniczne - do 31 lipca należy złożyć sprawozdania

Przedsiębiorcy mają czas do końca lipca, aby przedstawić informację o ilości wprowadzonych na rynek urządzeń elektrycznych i elektronicznych, a także złożyć sprawozdanie ile zebrali zużytych produktów.

31 lipca upływa termin składania sprawozdań przez producentów i importerów urządzeń elektrycznych i elektronicznych przedstawiających ile zużytego sprzętu udało im się zebrać w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2011 r.

Również do końca lipca należy złożyć sprawozdanie do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o tym, ile nowych urządzeń wprowadzono na rynek w pierwszym półroczu 2011 roku.

Obowiązki te wynikają z ustawy z 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. nr 180, poz. 1495 ze zmianami). Sprawozdanie o ilości zebrali zużytych urządzeń, muszą złożyć również przedsiębiorcy zbierający zużyty sprzęt (sklepy, hurtownie), którzy wyłącznie zbierają zużyte urządzenia. Ustawa nakłada też obowiązek składania raportów przez prowadzących działalność w zakresie recyklingu oraz przez zakłady przetwarzania.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl