Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
Farnell element14
strona główna Aktualności Kamera internetowa jako czytnik kart płatniczych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Kamera internetowa jako czytnik kart płatniczych

Kamera internetowa jako czytnik kart płatniczych
fot. Jumio

Badacze z USA opracowali nową technologię, dzięki której można będzie płacić w Internecie bez potrzeby podawania danych kart płatniczych. Zrobi to aplikacja online wykorzystująca szyfrowany przekaz z kamery internetowej - poinformował magazyn Technology Review. 

Technologia o nazwie Netswipe opracowana przez naukowców i inżynierów pracujących dla firmy technologicznej Jumio wykorzystuje kamery internetowe i specjalnie napisaną aplikację, zamieniającą kamerę w czytnik kart płatniczych.

Zasady działania Netswipe są proste. Użytkownik musi uruchomić aplikację, która poinformuje o konieczności zbliżenia karty do kamery. W aplikacji wyświetli się szablon, do którego trzeba dostosować położenie karty - tak aby oprogramowanie mogło odczytać dane właściciela i numer karty. Sam proces rozpoznawania, według badaczy pracujących dla Jumio, około ćwierć sekundy. Po rozpoznaniu karty i odczytaniu numerów, konieczne jest ręczne wpisanie trzycyfrowego kodu weryfikacyjnego (CCV2) w formularz aplikacji.

Obraz karty oraz dane z niej są następnie szyfrowane i przesyłane bezpośrednio do banku. Nie są przechowywane ani w komputerze, ani przez Jumio.

Uzyskanie bezpiecznego algorytmu, pozwalającego na szyfrowanie danych oraz bezpieczny przekaz wideo trwało ponad dwa lata, przy czym naukowcy i inżynierowie z Jumio współpracowali z wieloma instytutami naukowymi oraz firmami zajmującymi się komputerową obróbką grafiki w całych USA. Przebadano także około miliona skanów próbnych kart, aby skrócić czas prawidłowego rozpoznania karty płatniczej do minimum.

Aplikacja posiada wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa i nie daje się oszukać nawet najlepszymi odbitkami czy podróbkami kart. Rozpoznaje m.in. hologramy kart oraz embosowanie i różne typy grafik, zabezpieczających karty przez fałszerstwem.

Badacze z Jumio pracują obecnie nad mobilną wersją Netswipe, wykorzystującą kamery wbudowane w smartfony i zaawansowane telefony komórkowe. 

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl