Ukraińcy przetestują oświetlenie LED w miastach EURO 2012 - LED - EURO 2012 - PRODUKCJA - ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ - OŚWIETLENIE LED - UKRAINA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ukraińcy przetestują oświetlenie LED w miastach EURO 2012
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ukraińcy przetestują oświetlenie LED w miastach EURO 2012

Ukraińcy przetestują oświetlenie LED w miastach EURO 2012
fot. Philips

Ukraiński rząd realizuje pilotażowe projekty mające na celu stworzenie iluminacji opartych na diodach LED w miastach, które będą gospodarzami europejskich mistrzostw w piłce nożnej Euro 2012 - Kijowie, Charkowie, Lwowie i Doniecku. Program został ogłoszony przez premiera Ukrainy Mykołę Azarowa w poniedziałek podczas wystawy krajowych producentów energooszczędnego oświetlenia w Kijowie.

"Należy wprowadzić [tego typu] oświetlenie w miastach, które zużywają największe ilości energii elektrycznej. W pierwszej kolejności dotyczy to czterech miast, w których odbędzie się Euro 2012" - powiedział Azarow dodając, że administracja samorządów terytorialnych otrzyma zadanie wprowadzenia energooszczędnych technologii w założenia budżetowe.

Premier zapowiedział, że produkcja diod LED powinna zostać uruchomiona na Ukrainie w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat:
"Naszym głównym zadaniem jest stworzenie własnej produkcji diod LED w ciągu dwóch lub trzech lat, a wtedy będziemy w stanie zapewnić energooszczędne oświetlenie nie tylko Ukrainie, ale także państwom sąsiednim".

Wiktor Sorokin, szef państwowego programu "Projektowanie i wdrażanie energooszczędnego oświetlenia LED" powiedział, że od września br. rozpoczyna działalność ukraińsko-koreańska firma zajmująca się produkcją diod LED.

Źródło: interfax.com.ua

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
ciekawa jaka koreańska firma będzie chciała produkować ledy na ukrainie....
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl