Żołnierz zasilany baterią słoneczną - WOJSKO - BATERIE SŁONECZNE - OZE - ENERGIA SŁONECZNA - AUSTRALIA - PANEL FOTOWOLTAICZNY - TRANSFORM SOLAR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Żołnierz zasilany baterią słoneczną
drukuj stronę
poleć znajomemu

Żołnierz zasilany baterią słoneczną

Żołnierz zasilany baterią słoneczną
fot. dsto.defence.gov.au

Naukowcy z Australian National University (ANU) opracowali panel słoneczny przeznaczony dla wojska, który pozwoli na rezygnację z noszenia przez żołnierzy ciężkich baterii - informuje New Scientist. 

Nowe baterie słoneczne są wystarczająco cienkie i elastyczne, by móc je zginać i zwijać bez obawy o ich uszkodzenie. "Nasza bateria jest cieńsza od ludzkiego włosa" - powiedział Andrew Blakers z ANU. W celach transportowych można je zwinąć w rulon i przechowywać w pojemnikach.

Panele są zrobione z silikonu, każdy ma od 50 do 100 milimetrów długości, 1 do 2 milimetrów szerokości i 45 mikrometrów grubości. Wytwarzają do 140 watów energii elektrycznej na metr kwadratowy.

Australijskie panele mają być wytwarzane przez amerykańską firmę Transform Solar w fabryce znajdującej się na terenie USA.

Żołnierz pełniący służbę w Afganistanie nosi ze sobą średnio 40-50 kilogramów ekwipunku, w tym około pół kilograma baterii.

żołnierz zasilany energią słoneczną

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
PowerFilm zaopatruje armię amerykańską w przenośne lekkie elastyczne składane i zwijane panele solarne . Od niedawna można je kupić także u nas . Sprzęt jest super ,jakąś barierą może być cena.
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl