Nadchodzi boom na rynku automatyki domowej - AUTOMATYKA - TELEKOMUNIKACJA - INTELIGENTNY DOM - STEROWANIE - MONITORING - MONITORING I STEROWANIE - AUTOMATYKA DOMOWA - VERIZON - ABI REASERCH - MOTOROLA MOBILITY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nadchodzi boom na rynku automatyki domowej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nadchodzi boom na rynku automatyki domowej

Nadchodzi boom na rynku automatyki domowej

Pomimo słabej kondycji globalnej gospodarki, rynek automatyki domowej rośnie. Według najnowszych danych agencji badawczej ABI Research już 1,8 mln systemów automatyki domowej zostało sprzedanych w tym roku na całym świecie. Analitycy oczekują, że w 2016 roku liczba ta wzrośnie do około 12 milionów instalacji.

Zdaniem ABI Reaserch dynamiczny rozwój rynku związany jest z umieszczaniem przez dostawców usług telekomunikacyjnych ofert związanych z zarządzaniem automatyką domu, dzięki czemu są one łatwiej dostępne dla konsumentów na całym świecie.

Jednym z tych dostawców jest amerykańska firma Verizon, która w grudniu 2010 r. wprowadziła plan o nazwie Verizon Home Monitoring and Control, który już od 9,99 dol. miesięcznie oferował system sterowania automatyką domu oparty na technologii Motorola Mobility. Podstawowa usługa obejmuje zdalny monitoring, sterowanie kamerami, oświetleniem i zamkami w drzwiach. Za dodatkową opłatą dostępne są również aplikacje zarządzające energią, adaptery Wi-Fi sterujące urządzeniami domowymi i oświetleniem oraz czujnik mierzący zużycie energii w całym domu.

Verizon nie jest jednak jedynym graczem wchodzącym na ten młody rynek, podobne rozwiązania rozwijają dostawcy usług telekomunikacyjnych na całym świecie. Np. kanadyjski Rogers Wireless jeszcze wcześniej zaoferował Rogers Smart Home Monitoring System, a francuski Orange oferuje usługi monitorowania domu za pośrednictwem Liveboxa. Natomiast włoski Telecom oraz Telestra z Australii oferują swoje własne rozwiązania automatyki domowej i/lub monitorujące dom.

Wszyscy ci dostawcy muszą przede wszystkim edukować swoich konsumentów, ale stają tez przed licznymi nowymi wyzwaniami.

– Operatorzy telekomnikacyjni muszą teraz stworzyć i wdrożyć platformy umożliwiające zarządzanie usługami monitorowania domu. Wyzwanie to doprowadziło do szybkiej konsolidacji na małym jak dotąd rynku, gdzie 4Home zostało przejęte przez Motorola Mobility, iControl i uControl się połączyły, a Xanboo zostało przejęte przez AT&T – stwierdził Sam Lucero, dyrektor M2M connectivity.

Wnioski ABI Research opisane szczegółowo opisane w raporcie pod tytułem “Home Automation and Monitoring.”  Badanie analizuje rynek automatyki domowej oraz bezpieczeństwa w domu, jak również zastosowanie telefonów komórkowych w obu tych obszarach. Zawiera również prognozy rynku do roku 2016.

Źródło: electronichouse.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl