Omron wyposaża automatyczne laboratorium na Politechnice Wrocławskiej - AUTOMATYKA - POLITECHNIKA WROCŁAWSKA - AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA - NAPĘD ELEKTRYCZNY - STEROWANIE - LABORATORIUM - SCADA - HMI - OMRON - PANELE OPERATORSKIE - CX-SUPERVISOR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Omron wyposaża automatyczne laboratorium na Politechnice Wrocławskiej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Omron wyposaża automatyczne laboratorium na Politechnice Wrocławskiej

Omron wyposaża automatyczne laboratorium na Politechnice Wrocławskiej

Laboratorium Sterowania Urządzeniami i Napędami Przemysłowymi Politechniki Wrocławskiej zostało otwarte w piątek 16 grudnia. Nowe pomieszczenie znajduje się w Instytucie Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych. Laboratorium powstało dzięki współpracy między Politechniką Wrocławską a firmą Omron Electronics. 

Jak poinformował PAP w piątek Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej laboratorium wyposażono w najnowszy sprzęt z branży automatyki przemysłowej. "Dzięki temu na Politechnice powstało branżowe centrum szkoleniowe dla specjalistów automatyków, które zapewni też wysoką jakość kształcenia studentów kierunku Automatyka i Robotyka" - mówił Charytoniuk.

W laboratorium znajduje się sześć niezależnych stanowisk szkoleniowych, wyposażonych w nowoczesne sterowniki programowalne oraz w symulatory, które pozwalają na modelowanie działania różnych urządzeń oraz procesów przemysłowych. Dzięki temu możliwa jest nauka programowania rzeczywistych systemów automatyki przemysłowej oraz przetestowanie poprawności działania aplikacji w stanach awaryjnych.

Na wszystkich stanowiskach znajdują się zaawansowane panele operatorskie, wyposażone w kolorowe ekrany dotykowe. "Panele te reprezentują grupę urządzeń klasy HMI (ang. Human - Machine Interface) i przeznaczone są do tworzenia graficznych interfejsów użytkownika i wizualizacji procesów przemysłowych" - mówił Charytoniuk.

Integralną częścią każdego stanowiska laboratoryjnego jest komputer PC z zainstalowanym pakietem oprogramowania inżynierskiego. Oprogramowanie służy m.in. do programowania, testowania, konfiguracji oraz diagnostyki podłączonych sterowników.

"Ponadto, na każdym komputerze został zainstalowany program CX-Supervisor, który reprezentuje grupę programów typu SCADA (ang. Supervisory Control and Data Acquisition) i służy do projektowania i obsługi nadrzędnych systemów sterowania i wizualizacji za pomocą komputera" - mówił Charytoniuk.

W najbliższym czasie w laboratorium powstanie także nowoczesne stanowisko do sterowania napędami elektrycznymi.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl