Woda zamiast powietrza - STEROWANIE - CHŁODZENIE - RITTAL - SZAFY STEROWNICZE - LIQUID COOLING PACKAGE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Woda zamiast powietrza
drukuj stronę
poleć znajomemu

Woda zamiast powietrza

Woda zamiast powietrza
fot. Rittal

Rittal rozszerza portfolio rozwiązań z zakresu wymienników ciepła powietrze/woda. Stosowana w szafach serwerowych technologia LCP (Liquid Cooling Package) jest dostępna z mocą od 10 kW do opcjonalnie 20 kW do zastosowań w budownictwie maszyn oraz urządzeń.

Motorem zapotrzebowania na moce chłodzenia jest m.in. dynamiczny rozwój przemysłu. Dla firm produkujących maszyny oraz urządzenia na znaczeniu zyskuje - sprawdzone już w środowisku IT - chłodzenie wodą.

Wzrost gęstości opakowania powoduje wyraźne zwiększenie strat cieplnych w szafach sterowniczych. Dlatego też potrzebna jest wyższa wydajność chłodzenia. Z uwagi na to, że woda lepiej niż powietrze przewodzi ciepło i umożliwia wydajne chłodzenie na mniejszej powierzchni, wymienniki ciepła powietrze/woda sprawdziły się także w budownictwie maszyn oraz instalacji.

Udoskonalana przez lata technologia LCP Rittal - po raz pierwszy - udostępniana jest także w budownictwie maszyn i instalacji. Dzięki pełnemu oddzieleniu obiegu wody od komponentów elektronicznych w szafie wymiennik ciepła powietrze/woda zapewnia maksymalną ochronę przed wodą.

Zintegrowane rozwiązanie
Podstawą dla przemysłowego LCP jest obudowa Rittal TS 8. Dzięki niej, w każdej chwili, możliwa jest także integracja z istniejącymi środowiskami systemowymi. W przeciwieństwie do wariantów IT, gdzie 19-calowa płaszczyzna jest chłodzona stałą temperaturą 22 stopni Celsjusza, w przypadku przemysłowego LCP prowadzenie powietrza dopasowane jest do wymagań klimatyzacji szafy sterowniczej. Zimno musi dostać się od dołu przez płytę montażową w szafie sterowniczej - dlatego u góry odsysane jest ciepłe powietrze, a na dole jest wypuszczane zimne. Zwykle w szafie sterowniczej musi zostać utrzymana temperatura 35 stopni Celsjusza. Dwie mocne dmuchawy zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Zarówno zasysanie powietrza, jak i wylot zimnego możliwy jest z obu stron.

Wymiennik ciepła powietrza/woda można zamontować pomiędzy dwiema szafami sterowniczym lub na zewnętrznym końcu szeregu szaf. Możliwość montażu przyłącza wody u góry lub na dole oraz zmienne prowadzenie powietrza oferuje przestrzeń dla indywidualnych zastosowań. Łatwa dostępność do najważniejszych komponentów pozwala na szybką wymianę w przypadku awarii.

TS 8 TopTherm Chiller w połączeniu z rozwiązaniami dla wymienników ciepła w drzwiach, cokołach i dachach oferuje zintegrowane rozwiązanie całościowe na bazie systemów chłodzonych wodą.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl