Wspólny projekt Stokvis Tapes Polska i Politechniki Gdańskiej - STUDENCI - POLITECHNIKA GDAŃSKA - PROJEKTOWANIE - AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH - STOKVIS TAPES - CDIO - AUTOMATYKA I ROBOTYKA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Wspólny projekt Stokvis Tapes Polska i Politechniki Gdańskiej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Wspólny projekt Stokvis Tapes Polska i Politechniki Gdańskiej

Wspólny projekt Stokvis Tapes Polska i Politechniki Gdańskiej
fot. Stokvis Tapes Polska

Wspólny projekt Stokvis Tapes Polska i Politechniki Gdańskiej

Firma Stokvis Tapes Polska rozpoczęła współpracę z Wydziałem Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Studenci, w ramach jednego z przedmiotów, będą wykonywać projekty, które mogą być wdrożone w zakładzie produkcyjnym firmy w Kowalach koło Gdańska.

Współpraca Stokvis Tapes Polska z Politechniką Gdańską ma na celu zaangażowanie studentów w rzeczywistość biznesową i polega na udostępnieniu studentom ciekawych zadań do zrealizowania w formie projektów, jako zaliczenie z przedmiotu. W czasie semestru studenci, pracując w kilkuosobowych grupach, będą wykonywać projekty urządzeń automatyzujących wykorzystywanych w końcowych fazach produkcji różnego rodzaju materiałów uszczelniających i wytłumiających. Studenci odwiedzili zakład produkcyjny Stokvis Tapes Polska, gdzie mieli okazję zapoznać się z działalnością firmy. 

- Wierzymy, że taka współpraca jest dobrą formą wzajemnego wspierania się firm i uczelni. W trakcie realizacji proponowanych przez nas projektów, studenci będą mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami spotykanymi w przemyśle i nabędą praktycznego doświadczenia. Będą też mieli możliwość korzystania z wiedzy i pomocy naszych pracowników. Dla nas taka współpraca jest korzystna, ponieważ realizowane przez studentów zadania, mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w naszym zakładzie. Dzięki temu mamy też możliwość poznania potencjalnych pracowników – mówi Izabela Stacharska, Kierownik Produkcji w Stokvis Tapes Polska.

- Realizacja projektów zespołowych wynikających bezpośrednio z potrzeb gospodarki wpisuje się w cele konsorcjum CDIO (Conceive-Design-Implement-Operate), którego Politechnika Gdańska jest członkiem od 2011 roku. Jego intencją jest dążenie do zmniejszenia braku równowagi między tradycyjnym kształceniem inżynierów, a potrzebami rynku pracy – mówi Dariusz Świsulski, Prodziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. – Mam nadzieję, że współpraca ze Stokvis Tapes Polska będzie się rozwijać, a nasi studenci będą w firmie odbywać również praktyki i staże, a być może dla niektórych będzie to miejsce przyszłej pracy – dodaje.

W projekcie weźmie udział dwadzieścia osób – studentów studiów magisterskich na kierunku Automatyka i Robotyka Politechniki Gdańskiej, w ramach przedmiotu Projekt przejściowy. Uczestnicy projektu ukończyli studia inżynierskie, posiadają zatem wymagane podstawy teoretycznie koniecznie do realizacji zadań.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl