Ogromne inwestycje na polskim morzu - PGE - ENERGA - OZE - ENERGETYKA WIATROWA - MORSKIE FARMY WIATROWE - ORLEN - KULCZYK - DEME - DONG ENERGY - IBERDROLA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ogromne inwestycje na polskim morzu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ogromne inwestycje na polskim morzu

Ogromne inwestycje na polskim morzu

Polska energetyka wiatrowa złapała wiatr w żagle

Ponad 200 mld zł pochłoną inwestycje w wiatraki stawiane nad Bałtykiem. Do Ministerstwa Transport, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wpłynęły już 54 projekty na łączną sumę 680 mld zł.

Gdyby wszystkie zgłoszone projekty zostały zrealizowane, powstałoby dzięki nim półtora raza tyle mocy, ile jest wytwarzanych dziś w Polsce. Plany są jednak o wiele skromniejsze, gdyż polska polityka energetyczna przewiduje powstanie 500 MW z farm wiatrowych do 2020 roku.

Do budowy swoich elektrowni na Bałtyku szykują się Kulczyk Investments, PGE, Orlen, Energa oraz zagraniczne firmy, takie jak belgijska Deme, duńska Dong Energy czy hiszpańska Iberdrola. MTBiGM przyznaje, że pierwsze zezwolenie na postawienie sztucznych wysp i wiatraków dostanie najprawdopodobniej Kulczyk Investments, ponieważ pierwsza złożyła wniosek.

Firmy inwestują w odnawialną energię z morza, bo koszty zwracają się w stosunkowo krótkim jak na energetykę - w terminie około 10 lat. Największą bolączką OZE jest dziś brak prawa o energii odnawialnej oraz sprawa podłączenia farm wiatrowych do sieci energetycznych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl