Projekt rewitalizacji elektrociepłowni Zabrze - POLITECHNIKA ŚLĄSKA - ARCHITEKTURA - KONKURS - REWITALIZACJA - ZABRZE - ELEKTROCIEPŁOWNIA - FORTUM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Projekt rewitalizacji elektrociepłowni Zabrze
drukuj stronę
poleć znajomemu

Projekt rewitalizacji elektrociepłowni Zabrze

Projekt rewitalizacji elektrociepłowni Zabrze
fot. nszzprc.pl

Konkurs Fortum i Politechniki Śląskiej na projekt rewitalizacji Elektrociepłowni Zabrze

Studenci architektury Politechniki Śląskiej opracują projekt rewitalizacji zabytkowych obiektów powstałej w XIX wieku Elektrociepłowni Zabrze. Teren i budynki Elektrociepłowni zostaną odświeżone na podstawie najlepszej pracy, której autor otrzyma 3 tys. zł. 

Uczestnicy konkursu będą musieli np. stworzyć koncepcję przekształcenia obiektów, takich jak sala kinowa - w nowoczesne centrum biurowo-konferencyjne. Projekt ma uwzględniać historyczną specyfikę terenu, jego symboliczne, funkcjonalne i komunikacyjne znaczenie. Studenci uczestniczący w konkursie - indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach, mają przedstawić wizualizację projektu w 3D.

Udział w konkursie pozwoli studentom na otrzymanie zaliczenia z przedmiotu projektowanie w kontekście kulturowym. Koordynatorem konkursu na uczelni jest dr inż. arch. Katarzyna Locher-Książek.

Konkurs na "Opracowanie projektu koncepcyjnego reprezentacyjnej strefy wejściowej do zabytkowych obiektów Elektrociepłowni w Zabrzu" ogłosił koncern energetyczny Fortum, właściciel Elektrociepłowni. To pierwsze wspólne przedsięwzięcie tej firmy i Politechniki Śląskiej.

- Bardzo cieszymy się, że Fortum chce wykorzystać potencjał studentów Wydziału Architektury naszej uczelni. Wierzymy, że zwycięska koncepcja połączy zabytkowy charakter obiektu ze zwiększeniem jego funkcjonalności, rozpoczynając nowy etap w dziejach Elektrociepłowni Zabrze - powiedziała prof. Magdalena Żmudzińska-Nowak z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

- Dzięki tej współpracy zyskamy nie tylko wartościowy projekt, ale również wykorzystamy zaangażowanie i energię śląskich studentów. Biorąc udział w konkursie, będą mieli szansę zdobycia pierwszych zawodowych doświadczeń i realizacji własnego pomysłu - powiedział Roman Jamiołkowski, rzecznik prasowy Fortum Power and Heat Polska.

Zabytkowy kompleks Elektrociepłowni Zabrze powstał pod koniec XIX stulecia. Zakład początkowo produkował tylko energię elektryczną, a od 1969 wytwarza również ciepło. Na terenie Elektrociepłowni znajdują się jedne z najdłuższych hal w Polsce, wybudowane w stylu neoklasycystycznym, a także monumentalna budowla chłodni kominowej, oparta na stalowej konstrukcji.

Konkurs na projekt rewitalizacji zakładu zostanie rozstrzygnięty pod koniec obecnego semestru - wraz z wystawieniem ocen końcowych. Dodatkowo, poza nagrodą główną, komisja konkursowa wyróżni też dwie inne prace.

Fiński koncern energetyczny Fortum zatrudnia obecnie około 10,5 tys. pracowników. Firma jest jednym z największych producentów i dystrybutorów energii elektrycznej w krajach nordyckich oraz czwartym co do wielkości producentem ciepła na świecie.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl