Energia tylko dla wybranych urządzeń i użytkowników - ZASILANIE - SONY - INTELIGENTNY DOM - GNIAZDO SIECIOWE - AUTORYZACJA - GNIAZDKA ELEKTRYCZNE - SMART SOCKET
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Energia tylko dla wybranych urządzeń i użytkowników
drukuj stronę
poleć znajomemu

Energia tylko dla wybranych urządzeń i użytkowników

Energia tylko dla wybranych urządzeń i użytkowników

Sterowanie zasilaniem urządzeń i kontrola dostępu do energii elektrycznej za pomocą Sony Authentication Power Outlet

Japońska firma Sony stworzyła system zasilania sprzętu domowego za pomocą wtyczki, która rozpoznaje urządzenia oraz użytkowników sieci elektrycznej. System Sony Authentication Power Outlet wykorzystuje przystawki, które wpinamy na drodze między wtyczką na gniazdkiem. Dzięki temu szyfrowanie nie wymaga zmiany urządzeń.

Urządzenia podłączane do sieci mogą być monitorowane, a ich dostęp do energii elektrycznej zdalnie regulowany, jak pokazano na filmie poniżej:

- Na przykład suszarki do włosów możemy używać tak samo jak zawsze. Informacje o niej są zapisane w chipie zamontowanym w przejściówce. Po wpięciu do niej kabla działa to tak jakby suszarka miała chip od nowości - mówi Kuniya Hayashi z firmy Sony podczas prezentacji systemu na targach NFC & Smart WORLD 2012.

Podstawowa wersja systemu komunikuje się z komputerem przez wbudowaną antenę bezprzewodową. Producent pracuje jednak nad rozwiązaniem wykorzystującym do tego samego kable przewodzące prąd. Urządzenia z wbudowanym chipem mogłyby być rozpoznawane bez konieczności stosowania jakichkolwiek przejściówek.

System może mieć pełną kontrolę nad domową siecią energetyczną, a za pomocą aplikacji w smartfonie lub tablecie można zdalnie sterować gniazdami elektrycznymi w domu, dowolnie wyłączać i włączać urządzenia.

W szpitalach, w razie niedoboru energii, inteligentne wtyczki mogłyby pozwolić na utrzymanie zasilanie tylko niezbędnych urządzeń.

Kolejnym zastosowaniem jest branża HoReCa, gdzie rozwiązanie Sony może przydzielać energię klientom hoteli na ustalony czas po przeprowadzeniu autoryzacji użytkownika za pomocą karty przykładanej do gniazdka. To samo rozwiązanie mogłoby być wykorzystywane w przyszłości do podliczania kierowców za ładowanie samochodów elektrycznych:

Źródło: Diginfo, multi-blog.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl