Jeden rachunek za sprzedaż energii i jej dystrybucję - ENERGIA ELEKTRYCZNA - RYNEK ENERGII ELEKTRYCZNEJ - URE - ZMIANA SPRZEDAWCY PRĄDU - ZMIANA DOSTAWCY ENERGII - ZMIANA SPRZEDAWCY ENERGII
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Jeden rachunek za sprzedaż energii i jej dystrybucję
drukuj stronę
poleć znajomemu

Jeden rachunek za sprzedaż energii i jej dystrybucję

Jeden rachunek za sprzedaż energii i jej dystrybucję

Jedna umowa to jeden rachunek

Dobrowolna inicjatywa sprzedawców i operatorów systemów dystrybucyjnych umożliwi dalszy wzrost efektywności procesu zmiany sprzedawcy. Uzgodnienie wzorca GUD – Kompleksowy otworzy możliwość zawierania przez odbiorców energii elektrycznej umowy kompleksowej z dowolnym sprzedawcą energii, a nie tylko ze sprzedawcą z urzędu (tzw. zasiedziałym). Do tej pory odbiorcy planujący zmianę sprzedawcy energii wskazywali, że konieczność płacenia dwóch rachunków - osobno przedsiębiorstwu sprzedającemu energię i osobno firmie świadczącej usługę dystrybucji - jest jednym z czynników zniechęcających do przejścia do nowego sprzedawcy.

Szef URE podkreśla, że zakończenie prac nad wzorcem umowy generalnej nie zamyka potrzeby dalszych działań nad upowszechnieniem umowy kompleksowej wśród odbiorców w gospodarstwach domowych, ale stanowi istotny przełom i pożądane uzupełnienie toczących się obecnie prac legislacyjnych nad wdrożeniem pakietu tzw. trzecich dyrektyw rynkowych. Jest to także dobry punkt wyjścia do dopracowania bardziej efektywnych rozwiązań zabezpieczających tzw. sprzedaż awaryjną.

Umowa kompleksowa możliwa po zmianie sprzedawcy energii

Prowadzone z inicjatywy i przy aktywnym współudziale Regulatora prace nad nowym wzorcem Generalnej Umowy Dystrybucji, która umożliwia sprzedawcom energii elektrycznej świadczenie usługi kompleksowej dla odbiorców w gospodarstwach domowych zostały zakończone.

- Z satysfakcją przyjmuję informację o zakończeniu prac nad nowym wzorcem Generalnej Umowy Dystrybucji (tzw. GUD-Kompleksowy), który otwiera drogę do upowszechnienia umów kompleksowych w relacjach pomiędzy sprzedawcami energii a odbiorcami w gospodarstwach domowych – podkreśla Marek Woszczyk, prezes URE.

Wspólne prace Towarzystwa Obrotu Energią oraz Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej rozpoczęły się w 2011 roku. Zakończenie prac oznacza realizację jednego z warunków niezbędnych dla pełnego uwolnienia rynku wskazanych przez Prezesa URE w dokumencie „Mapa drogowa uwolnienia cen dla wszystkich odbiorców energii elektrycznej – W drodze ku prawom odbiorców i efektywnej konkurencji w sektorze energetycznym”, który to dokument został opublikowany jeszcze w 2008 r. 

Źródło: URE

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl