Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu - IZOLACJA - POMIARY TERMOWIZYJNE - KAMERY TERMOWIZYJNE - OCIEPLENIE - TERMOWIZJA - DALKIA - BADANIA TERMOGRAFICZNE - TERMOMODERNIZACJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu

Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu
fot. trzymajcieplo.pl

450 domów w Poznaniu bezpłatnie zbadanych kamerą termowizyjną

W ramach trzeciej edycji akcji "Trzymaj ciepło" w Poznaniu bezpłatnie zbadano ponad 450 domów jednorodzinnych przy użyciu kamery termowizyjnej. Akcja trwała blisko 3 miesiące. 

Badaniem objęto domy jednorodzinne położone na terenie całego miasta, których właściciele zgłosili zainteresowanie pomiarami. Akcja została zorganizowana przez Miasto Poznań. Jej celem było propagowanie oszczędzania energii w gospodarstwach domowych i zwrócenie uwagi na korzyści płynące z energooszczędności.

Właściciele budynków otrzymywali zdjęcia w formie raportu z badań termowizyjnych. Materiały te mają im pomóc w podejmowaniu decyzji, co należy poprawić, żeby nie tracić ciepła i pieniędzy.

Jak powiedział w piątek na konferencji prasowej Leszek Kurek, dyrektor wydziału ochrony środowiska poznańskiego urzędu miasta, trzecia edycja programu miała również zdiagnozować efekty związane z tą akcją w trakcie działań z poprzednich lat.

Do uczestników I i II edycji projektu przesłano zaproszenie do udziału w ankiecie internetowej na temat inwestycji energooszczędnych zrealizowanych przez mieszkańców już po przeprowadzonych badaniach.

Jak się okazało, połowa ankietowanych zrealizowała po przeprowadzonym badaniu inwestycje związane z energooszczędnością, m.in. uszczelniając okna i drzwi, wymieniając okna na energooszczędne lub ocieplając budynek.

Osoby, które jako pierwsze wypełniły ankietę, mogły liczyć na ponowne badanie kamerą termowizyjną, które pozwoliło porównać stan budynku sprzed i po przeprowadzonej inwestycji.

Na podstawie raportów z badań termowizyjnych wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne okna i drzwi, nieocieplane fragmenty elewacji oraz źle położone izolacje.

W pierwszych dwóch edycjach przebadano w sumie blisko 850 domów. Partnerami realizacji projektu były przedsiębiorstwa z poznańskiej Grupy Dalkia S.A., które produkują i dostarczają ciepło dla ponad połowy mieszkańców Poznania, a także firma Lisner.

pomiary termograficzne budynków

Źródło: PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Adam
Kamery termowizyjne świetnie nadają się sprawdzenia izolacji buydnku
czy wykonania stolarki okiennej. Warto pamiętać żeby stosować kamery
renomowanych producentów. Liderem rynku jest firma FLIR a jest autoryzowanym
dystrybutorem Euro Pro Group [url]https://www.europro.com.pl[/url]
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl