Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu - IZOLACJA - POMIARY TERMOWIZYJNE - KAMERY TERMOWIZYJNE - OCIEPLENIE - TERMOWIZJA - DALKIA - BADANIA TERMOGRAFICZNE - TERMOMODERNIZACJA
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu

Bezpłatne badania termograficzne budynków w Poznaniu
fot. trzymajcieplo.pl

450 domów w Poznaniu bezpłatnie zbadanych kamerą termowizyjną

W ramach trzeciej edycji akcji "Trzymaj ciepło" w Poznaniu bezpłatnie zbadano ponad 450 domów jednorodzinnych przy użyciu kamery termowizyjnej. Akcja trwała blisko 3 miesiące. 

Badaniem objęto domy jednorodzinne położone na terenie całego miasta, których właściciele zgłosili zainteresowanie pomiarami. Akcja została zorganizowana przez Miasto Poznań. Jej celem było propagowanie oszczędzania energii w gospodarstwach domowych i zwrócenie uwagi na korzyści płynące z energooszczędności.

Właściciele budynków otrzymywali zdjęcia w formie raportu z badań termowizyjnych. Materiały te mają im pomóc w podejmowaniu decyzji, co należy poprawić, żeby nie tracić ciepła i pieniędzy.

Jak powiedział w piątek na konferencji prasowej Leszek Kurek, dyrektor wydziału ochrony środowiska poznańskiego urzędu miasta, trzecia edycja programu miała również zdiagnozować efekty związane z tą akcją w trakcie działań z poprzednich lat.

Do uczestników I i II edycji projektu przesłano zaproszenie do udziału w ankiecie internetowej na temat inwestycji energooszczędnych zrealizowanych przez mieszkańców już po przeprowadzonych badaniach.

Jak się okazało, połowa ankietowanych zrealizowała po przeprowadzonym badaniu inwestycje związane z energooszczędnością, m.in. uszczelniając okna i drzwi, wymieniając okna na energooszczędne lub ocieplając budynek.

Osoby, które jako pierwsze wypełniły ankietę, mogły liczyć na ponowne badanie kamerą termowizyjną, które pozwoliło porównać stan budynku sprzed i po przeprowadzonej inwestycji.

Na podstawie raportów z badań termowizyjnych wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne okna i drzwi, nieocieplane fragmenty elewacji oraz źle położone izolacje.

W pierwszych dwóch edycjach przebadano w sumie blisko 850 domów. Partnerami realizacji projektu były przedsiębiorstwa z poznańskiej Grupy Dalkia S.A., które produkują i dostarczają ciepło dla ponad połowy mieszkańców Poznania, a także firma Lisner.

pomiary termograficzne budynków

Źródło: PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Adam
Kamery termowizyjne świetnie nadają się sprawdzenia izolacji buydnku
czy wykonania stolarki okiennej. Warto pamiętać żeby stosować kamery
renomowanych producentów. Liderem rynku jest firma FLIR a jest autoryzowanym
dystrybutorem Euro Pro Group [url]https://www.europro.com.pl[/url]
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl