Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce - DOTACJE - OZE - KOLEKTORY SŁONECZNE - NFOŚIGW - INSTYTUT ENERGETYKI ODNAWIALNEJ - MOC CIEPLNA Q - INSTALACJE SOLARNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce
drukuj stronę
poleć znajomemu

Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

Rekordowa sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

Dotacje NFOŚiGW napędzają sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce

W ubiegłym roku sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce wzrosła o rekordowe 70%, głównie dzięki dotacji udzielanych m.in. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)– pisze Puls Biznesu. 

Dziennik powołuje się na raport opracowany przez Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO), z którego wynika, że w ubiegłym roku w Polsce sprzedano kolektory słoneczne o powierzchni 248 tys. m2, co oznacza wzrost w porównaniu do roku 2010 o około 70%. Według danych IEO w Polsce jest zainstalowanych i użytkowanych 904 tys. mk2 kolektorów słonecznych o mocy cieplnej 633 MWt.

Wyniki raportu są zaskakujące, bo dotychczas branża miała do czynienia z przyrostem sprzedaży na poziomie 40% i tego też spodziewano się w odniesieniu do ubiegłego roku. 

Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO wyjaśnia, że to efekt wielu czynników, ale w dużej mierze do tak wysokiego wzrostu przyczyniło się przesunięcie, w stosunku do oczekiwań, części dotacji z 2010 r.

Jednocześnie prezes Wiśniewski prognozuje, że wzrost rynku powinien utrzymać się na poziomie 30-40% do 2020 r., a w tym roku można się spodziewać 30-50% wzrostu.

Puls Biznesu zwraca uwagę, że w Polsce przypada około 20 mkw. kolektorów na 1000 mieszkańców, podczas gdy np. w podobnej klimatycznie Austrii — 550 m2. Jednocześnie dziennik przypomina, że zgodnie z KPD w 2011 r. w Polsce powinno być już zainstalowanych 1, 3 mln m2 kolektorów słonecznych.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl