Osram chce produkować LED-y w Chinach - LED - CHINY - PRODUKCJA - OŚWIETLENIE LED - OSRAM - FABRYKA - DIODY LED - RYNEK OŚWIETLENIOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Osram chce produkować LED-y w Chinach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Osram chce produkować LED-y w Chinach

Osram chce produkować LED-y w Chinach
fot. OSRAM Opto Semiconductors

Osram planuje otworzyć swoją pierwszą fabrykę LED w Chinach

Koncern Siemens, który stara się sprzedać udziały swojej spółki zależnej Osram, przygotowuje planu dotyczące otwarcia swojej pierwszej fabryki LED w Chinach - poinformowała agencja Bloomberg, powołując się na informacje od osób zaznajomionych z tym projektem.

Osram dał zielone światło dla projektu i jest w trakcie negocjacji, które elementy diod i powiązanych komponentów będą produkować w Chinach - potwierdziła osoba, która chce zachować anonimowość do momentu finalizacji projektu.

Obecnie Osram posiada zakłady produkcyjne na potrzeby oświetlenia półprzewodnikowego tylko w Regensburgu na terenie Niemiec i w Penang w Malezji. Nowa fabryka wypełniłaby lukę w Chinach - największym światowym rynku oświetlenia o wartości 8 mld euro (10,6 miliardów dolarów). Taka fabryka mogłaby kosztować nawet kilkaset milionów euro.

Jak dotąd, Osram zatrudnia w Chinach około 8000 osób, w tym pracowników linii montażowych LED'owych zamienników tradycyjnych żarówek w mieście Shaoxing we wschodnich Chinach. 

Spółka przewiduje, że chiński rynek oświetlenia wzrośnie ponad dwukrotnie do 2020 roku, a planowane inwestycje w produkcję LED w Chinach pomogą skonsolidować status niemieckiej firmy w branży. Największym konkurentem Osram na rynku oświetleniowym jest Philips, natomiast w produkcji LED są to japońska Nichia i amerykańska firma Cree.

Źródło: Bloomberg

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl