Mobilna aplikacja do zdalnego zarządzania systemem KNX - INTELIGENTNY DOM - ANDROID - APLIKACJE MOBILNE - TELEFON KOMÓRKOWY - AUTOMATYKA DOMOWA - ZDALNE STEROWANIE - STEROWANIE INTELIGENTNYM BUDYNKIEM - KNX/EIB
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Mobilna aplikacja do zdalnego zarządzania systemem KNX
drukuj stronę
poleć znajomemu

Mobilna aplikacja do zdalnego zarządzania systemem KNX

Mobilna aplikacja do zdalnego zarządzania systemem KNX
fot. cdinnovation.com

Inteligentny dom zdalne sterowany przez telefon z Androidem

Mobilna aplikacja KNX Automatica opracowana na Politechnice w Guardzie w Portugalii pozwala zarządzać domem przez pozostających poza nim użytkowników za pośrednictwem telefonu z systemem Android. Aplikacja, która niebawem trafi na rynek, umożliwi sterowanie nawet całymi blokami mieszkalnymi.

Opracowane przez Portugalczyków zdalne zarządzanie systemem KNX pozwala uruchamiać centralne ogrzewanie, włączać oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach, a nawet podnosić i opuszczać żaluzje za pomocą telefonu. Prototyp aplikacji jest na tyle wszechstronny, że nawet sąsiedzi nie zauważą wyjazdu na urlop właścicieli zdalnie sterowanego domu. 

Autorzy aplikacji twierdzą, że została ona zsynchronizowana z każdym urządzeniem znajdującym się w domu: zarówno systemem klimatyzacji, jak i telewizorem. Aplikacja kontroluje też zużycie mediów dzięki synchronizacji z licznikami gazu, energii elektrycznej oraz wody, czuwa nad roztargnieniem właściciela.

KNX Automatica tworzona jest z myślą o smartfonach działających na systemie Android. Poprzez wysłany SMS system informuje oddalonego od domu użytkownika, że któreś z urządzeń nie zostało przez niego wyłączone.

- Nawet jeśli wyjechał on daleko na wakacje, zostawiając odkręcony kran, system poinformuje go o tym fakcie. Za pośrednictwem telefonu komórkowego użytkownik będzie mógł wyłączyć dopływ wody - poinformował prof. Pedro Pinto z Wydziału Informatyki na Politechnice w Guardzie.

W przypadku gdy użytkownik nie posiada telefonu z systemem Android, istnieje możliwość zdalnego sterowania inteligentnym budynkiem z każdego komputera z dostępem do Internetu.

KNX Automatica będzie dostępna na rynku na rynku prawdopodobnie jeszcze w 2012 roku.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
Nie wiem kto ten artykuł pisał ale chyba człowiek nie ma zielonego pojęcia co się dzieje w branży ID nawet w Polsce ,prosze przekazać Panu Profesorowi że ja już od dwoch lat steruje zaworami i swiatłem,roletami itd ,natomiast jestem bardzo ciekawy jak rozwiązali sterowanie IREDami
ps .informacje przesyłane sms -ami to juz dawno przerabialismy
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl