MSW unieważniło przetarg na elektroniczne dowody osobiste - ELEKTRONIKA - CHIP - MIKROPROCESORY - PRZETARG - ELEKTRONICZNY DOWÓD - DOWÓD OSOBISTY - MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności MSW unieważniło przetarg na elektroniczne dowody osobiste
drukuj stronę
poleć znajomemu

MSW unieważniło przetarg na elektroniczne dowody osobiste

MSW unieważniło przetarg na elektroniczne dowody osobiste

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rezygnuje z projektu mikroprocesorowych dowodów elektronicznych

Polski rząd wycofuje się z projektu elektronicznych dowodów osobistych, unieważniając postępowanie przetargowe, którego przedmiotem było m.in. wytworzenie i dostawa blankietów dowodu osobistego wyposażonego w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Sprawa nowych dowodów ciągnie się od kilku lat, zgodnie z ustawą nowe dowody miały być wprowadzone 1 stycznia 2011 roku. Termin przesuwano kilka razy, a teraz z nich zrezygnowano.

Z komunikatu MSW wynika, że do tej pory nie przeprowadzono testów potwierdzających pełną integrację państwowych rejestrów, nie opracowano "jednolitej polityki w zakresie uwierzytelniania obywateli w systemach teleinformatycznych administracji publicznej, na podstawie której będzie możliwe precyzyjne określenie niezbędnych funkcjonalności elektronicznego dowodu osobistego". Dopiero po tym wszystkim będzie można myśleć o dowodach elektronicznych.

Póki co będzie zmieniona ustawa o dowodach osobistych tak, żeby można było wprowadzić inne, nie elektroniczne dowody osobiste. Kiedy to nastąpi - MSW nie informuje w swoim komunikacie.

Źródło: MSW, PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl