Muzeum "pełne energii" w Łodzi - ENERGIA ELEKTRYCZNA - WAHADŁO FOUCAULTA - POLITECHNIKA ŁÓDZKA - ŁÓDŹ - REWITALIZACJA - ELEKTROCIEPŁOWNIA - EC-1 - MUZEUM - PRZETWARZANIE ENERGII
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Muzeum "pełne energii" w Łodzi
drukuj stronę
poleć znajomemu

Muzeum "pełne energii" w Łodzi

Muzeum "pełne energii" w Łodzi

Skansen przemysłowy w zabytkowej elektrociepłowni EC-1

Muzeum, w którym będzie można zapoznać się z procesem wytwarzania energii elektrycznej oraz z towarzyszącymi mu zjawiskami chemicznymi i fizycznymi powstanie w Łodzi. Zlokalizowane zostanie w jednym z rewitalizowanych budynków zabytkowej elektrociepłowni EC1.  

We wtorek umowę w tej sprawie podpisały Politechnika Łódzka i spółka EC1 Łódź-Miasto Kultury. Tuż po jej podpisaniu prof. Sławomir Wiak z Politechniki Łódzkiej zwrócił uwagę, że nowe muzeum "to przedsięwzięcie żywe i interaktywne, skierowane przede wszystkim do młodego pokolenia".

W nowym muzeum ma powstać interaktywna ekspozycja, której głównym elementem będzie skansen przemysłowy i ścieżka dydaktyczna "Przetwarzanie energii" przygotowana przez Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

W pomieszczeniach dawnej kotłowni, maszynowni, sterowni i chłodni będzie można zapoznać się z procesami wytwarzania energii elektrycznej. Powstanie nowy budynek z wieżą widokową. W nim podwieszone zostanie wahadło Foucault (wahadło, które ma możliwość wahań w dowolnej płaszczyźnie pionowej) o długości liny ponad 30 m. Ścieżka kończyć się będzie w pomieszczeniu sterowni. Tam będzie można wziąć udział w grze strategicznej polegającej na zarządzaniu systemem dystrybucji energii.

W muzeum odbywać się też będą prezentacje multimedialne.

Rewitalizacja budynków zabytkowej elektrociepłowni EC-1 to jeden z elementów tworzenia Nowego Centrum Łodzi, które ma powstać na 90-hektarowym terenie w okolicach budowanego podziemnego dworca kolejowego.

PAP - Nauka w Polsce

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl