RS Components i Allied Electronics rozpoczęły dostawę Raspberry Pi - ELEKTRONIKA - DYSTRYBUCJA - RS COMPONENTS - RASPBERRY PI - ALLIED ELECTRONICS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności RS Components i Allied Electronics rozpoczęły dostawę Raspberry Pi
drukuj stronę
poleć znajomemu

RS Components i Allied Electronics rozpoczęły dostawę Raspberry Pi

RS Components i Allied Electronics rozpoczęły dostawę Raspberry Pi

Pierwsze egzemplarze Raspberry Pi wysyłane są z magazynów RS do klientów na całym świecie

RS Components (RS) i Allied Electronics (Allied),marki handlowe Electrocomponents plc (LSE:ECM), rozpoczęły dostawę Raspberry Pi, komputera o wielkości karty kredytowej zaprojektowanego w celu zapoczątkowania nowej generacji programistów. Dostawy kierowane są do grupy klientów z całego świata, którzy jako pierwsi zgłosili chęć nabycia Raspberry Pi od RS i Allied.

Zaproszenia do składania zamówień w nowym sklepie internetowym Raspberry Pi zostały wysłane do klientów na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy” zgodnie z rejestracjami zainteresowania złożonymi na stronach firm i zgodnie z dostępnością Raspberry Pi w pierwszej dostawie RS i Allied.  Proces ten zostanie powtórzony, gdy kolejna partia będzie dostępna. RS i Allied wprowadziły tę procedurę, aby zagwarantować dostawę Raspberry Pi zgodnie z potwierdzoną datą dostawy. Ze względu na niezwykle wysoki popyt na produkt i ograniczoną obecnie dostępność u producenta, zamówienia są obecnie ograniczone do jednego egzamplarza.

W przeznaczonym do zamawiania Raspberry Pi sklepie internetowym, klienci mogą również znaleźć części i akcesoria. Obejmują one kable USB A-B, HDMI, zasilacze i karty pamięci SD wiodących dostawców, wszystkie z możliwością zamówienia bezpośrednio z magazynu. Zamawiając kable i inne akcesoria w RS i Allied wraz z płytą Raspberry Pi, klienci mogą zaoszczędzić na kosztach dostawy, gdyż cena wysyłki jest taka sama za całość zamówienia.

- Premiera Raspberry Pi wywołała ogromną falę oczekiwań, a także niezwykle wysoki popyt, dlatego cieszymy się, że możemy dostarczyć pierwsze płyty naszym klientom. Ściśle współpracujemy z producentem, aby jak najszybciej dostarczyć kolejne partie do magazynu i tym samym zrealizować wszystkie zamówienia na Raspberry Pi – mówi Glenn Jarrett, Head of Electronics Marketing w RS Components.

- Rozpoczęcie dostawy Raspberry Pi to dla nas niezwykle ekscytujący okres. Na podstawie ogromnego zainteresowania wśród naszych klientów wiemy, że wśród entuzjastów i szkoleniowców w zakresie naszego produktu ma miejsce znaczne ożywienie, jako że Raspberry Pi udostępnia programowanie masom. Zachęcamy wszystkich nowych programistów do dzielenia się z nami swoimi wrażeniami, jak i rezultatami - Eben Upton, założyciel Raspberry Pi komentuje.

RS i Allied obecnie pracują nad narzędziami i inicjatywami w zakresie wspierania użytkowników Raspberry Pi. W firmowej społeczności projektantów elektronicznych DesignSpark wielu ludzi dyskutuje na temat Raspberry Pi. Ostatnie dodatki do witryny obejmują serię Pi Perspectives, w której wiodący naukowcy brytyjscy dzielą się opiniami na temat Raspberry Pi. Trwają również prace nad zestawem Raspberry Pi experimenter’s kit. Dostępne są również rozmaite podręczniki opisujące Raspberry Pi - od instalacji po różne opcje dla systemu Linux, włącznie z instrukcją Fedora Mix.

Dla developerów dostępne jest bezpłatne narzędzie do schematów i PCB RS i Allied, DesignSpark PCB. Zostało ono już wyróżnione nagrodami na całym świecie i z każdym dniem zyskuje więcej użytkowników. Coraz więcej z nich projektuje płyty prototypowe do użytku z Raspberry Pi.

Płyty Raspberry Pi RS i Allied kosztują £21,60 plus koszty wysyłki £4,95 do dowolnego miejsca na świecie (plus VAT i ewentualne koszty cła).

Płyta Raspberry Pi została zaprojektowana przez Raspberry Pi Foundation, fundację z Cambridge w Wielkiej Brytanii i stworzona została w celu zachęty i umożliwienia dzieciom nauki i zastosowania programowania.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl