Bezpłatne przejazdy elektrycznym autobusem w Poznaniu - EURO 2012 - NAPĘD ELEKTRYCZNY - SOLARIS - E-MOBILITY - POZNAŃ - ELEKTRYCZNY AUTOBUS - URBINO ELECTRIC
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Bezpłatne przejazdy elektrycznym autobusem w Poznaniu
drukuj stronę
poleć znajomemu

Bezpłatne przejazdy elektrycznym autobusem w Poznaniu

Bezpłatne przejazdy elektrycznym autobusem w Poznaniu
fot. lepszypoznan.pl

Autobus z napędem elektrycznym będzie woził po Poznaniu kibiców na Euro 2012

Pierwszy w Polsce autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric będzie woził będzie kibiców i gości podczas Euro 2012 w Poznaniu. Elektryczny pojazd od soboty kursuje ulicami miasta w ramach darmowej linii E. Cichy i nieemitujący spalin autobus wozić będzie pasażerów na trasie z poznańskiego lotniska przez Rondo Kaponiera w okolice Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar i z powrotem. 

Ekologiczny charakter pojazdu podkreślono poprzez oklejenie autobusu specjalną sztuczną trawą wraz z imitacją gniazda zasilającego. 

Mierzący niecałe 9 metrów długości Solaris Urbino electric wyposażony w szybki systemem ładowania i klimatyzację, przy pełnym naładowaniu baterii może przejechać do 150 km z pasażerami w ruchu miejskim. Energia do napędzania silnika zgromadzona jest w dwóch bateriach o wadze 700 kg każda, ładowanie trwa około 1,5 godziny. Stacja ładowania autobusu znajduje się w jednej z zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Więcej nt. elektrycznego autobusu: Solaris Urbino electric

Źródło: PAP
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl