Nowa generacja rozwiązań solarnych firmy SoloPower - OGNIWA FOTOWOLTAICZNE - FOTOWOLTAIKA - PANELE SŁONECZNE - CIGS - INSTALACJE SOLARNE - SOLOPOWER - INTERSOLAR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowa generacja rozwiązań solarnych firmy SoloPower
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowa generacja rozwiązań solarnych firmy SoloPower

Nowa generacja rozwiązań solarnych firmy SoloPower
fot. Lester Public Library/CC/Flickr

Wydajne i elastyczne panele słoneczne z prostymi systemami instalacji

Zasilanie budynków odpowiada za zużycie 40% zasobów elektrycznych. SoloPower zamierza uczynić promienie słoneczne głównym źródłem energii w budynkach komercyjnych i przemysłowych. Na targach Intersolar w Monachium firma przedstawia nową generację rozwiązań solarnych - wydajnych, elastycznych paneli z prostymi systemami instalacji.

Podczas targów Intersolar w Monachium, jednej z największych imprez branży fotowoltaicznej na świecie, SoloPower, mający swoją siedzibę w San Jose (stan Kalifornia) producent wysoce wydajnych, lekkich i elastycznych ogniw oraz modułów solarnych o cienkiej warstwie, przedstawił nową generację zintegrowanych rozwiązań solarnych. Należy do nich sześć modeli paneli fotowoltaicznych oraz trzy - pierwsze tego typu - proste w użyciu i nieinwazyjne zestawy instalacyjne SoloSaddle, SoloWedge i SoloBridge, które zwiększają funkcjonalność modułów, optymalizując jednocześnie ich działanie na dachach obiektów komercyjnych i przemysłowych z całego świata.

- Nasza firma realizuje działania rynkowe w oparciu o potrzeby klientów, proponując im rozwiązania, które można wdrożyć na starych i nowych dachach, jak również łatwo dostosować do warunków panujących w danym miejscu. Połączenie nowych paneli SoloPanels z naszymi zestawami instalacyjnymi zwiększy nasz udział w rynku dachowych urządzeń solarnych, dzięki czemu dostęp do energii słonecznej będzie jeszcze łatwiejszy i bardziej opłacalny bez względu na rodzaj pokrycia dachowego i jego lokalizację - powiedział Bruce Khouri, prezes i dyrektor handlowy w SoloPower.

Nowy asortyment rozwiązań solarnych SoloPower obejmuje następujące panele i systemy instalacyjne, umożliwiające modułom pracę z optymalną wydajnością oraz integrację z szeregiem systemów dachowych z całego świata:

  • SoloPanel® SF1 i SP1 - zoptymalizowane pod kątem integracji z metalowymi dachami na rąbek stojący w rozmiarach 12 i 16 cali;
  • SoloPanel® SP3L i SP3S - duże moduły zoptymalizowane pod kątem handlowych i przemysłowych zastosowań na dachach o niskim spadzie;
  • SoloSaddle - nieinwazyjny zestaw zaprojektowany pod kątem łatwej integracji modułu SP3S z membranowymi systemami dachowymi. Zakrzywienie o niskim spadzie umożliwia samoczyszczenie oraz dużą wydajność w wysokiej temperaturze otoczenia;
  • SoloWedge - nieinwazyjny zestaw zaprojektowany pod kątem łatwej integracji modułu SP3L z membranowymi systemami dachowymi. Pięciostopniowy spad umożliwia samoczyszczenie oraz maksymalną wydajność w niskich temperaturach otoczenia;
  • SoloBridge - nieinwazyjny zestaw zaprojektowany pod kątem łatwej integracji modułu SP3L z metalowymi systemami dachowymi.

Premiera rozwiązań solarnych SoloPower nowej generacji odbywa się w momencie, gdy firma rekrutuje pracowników do swojego nowoczesnego, dużego zakładu produkcyjnego w Portland (stan Oregon), który rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku. Oczekuje się, że zakłady SoloPower w Portland osiągną wydajność na poziomie 400 MW i dadzą zatrudnienie 450 osobom.

- SoloPower buduje nowy zakład w stanie Oregon, mając na uwadze wizjonerstwo i wsparcie ze strony władz tego stanu, stanowego Departamentu ds. Energii oraz miasta Portland. Mając do dyspozycji wykwalifikowaną siłę roboczą w Portland, możemy wykorzystać wyjątkowe umiejętności miejscowych pracowników, zwiększając tym samym liczbę miejsc pracy w sektorze energetyki - powiedział Tim Harris, prezes zarządu SoloPower. 

Elastyczny cienkowarstwowy panel słoneczny SoloPanel SFX3-i Elastyczny cienkowarstwowy panel słoneczny SoloPanel SFX3-i, fot. SoloPower

Podejście firmy SoloPower stanowi ucieleśnienie zasadniczych atutów technologicznych, produkcyjnych i ekonomicznych, które umożliwiają imponującą i zakrojoną na szeroką skalę produkcję wydajnych ogniw fotowoltaicznych opartych na półprzewodnikach CIGS. Ogniwa CIGS umieszczane są w specjalnych, elastycznych i lekkich modułach solarnych, które nie wymagają dokładnie zbalansowanej infrastruktury sprzętowej i są łatwiejsze w instalacji od tradycyjnych paneli słonecznych.

Ogniwa i moduły SoloPower są stale poddawane rygorystycznym testom środowiskowym i przyspieszonym cyklom eksploatacji, wykraczającym poza normy branżowe; zaprojektowano je pod kątem najwyższej wydajności we wszystkich warunkach oświetleniowych. Moduły posiadają także niskoprofilowe diody obejściowe, które zapewniają maksymalną produktywność w przypadku zaciemnienia. Najnowsze rozwiązania opracowane przez firmę dają jeszcze większe możliwości w zakresie integracji energii słonecznej - wykorzystują sprawdzoną technologię, która niweluje słabe strony innych modułów o cienkich warstwach, zapewniając przy tym prawdziwą elastyczność w szerokiej gamie zastosowań.

Źródło: PAP

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl