Testowanie sieci IT jednym przyciskiem - WI-FI - LAN - WAN - FLUKE - CENTRUM DANYCH - TESTERY - SIECI IT - ANALIZATORY - FLUKE NETWORKS - PASSUS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Testowanie sieci IT jednym przyciskiem
drukuj stronę
poleć znajomemu

Testowanie sieci IT jednym przyciskiem

Testowanie sieci IT jednym przyciskiem

Tester OneTouch AT Network Assistant do analizy sieci IT. 

OneTouch AT Network Assistant to przenośne urządzenie do przeprowadzania szybkich testów dostępności i wydajności gigabitowych sieci LAN zbudowanych przy użyciu skrętki, światłowodu lub z wykorzystaniem technologii WiFi.

Firma Passus zaprezentowała w Polsce urządzenie OneTouch™ AT Network Assistant firmy Fluke Networks, które za pomocą jednego przycisku „OneTouch”, w ciągu minuty automatycznie rozpoznaje najczęściej występujące problemy związane z dostępnością i wydajnością gigabitowych sieci LAN i WAN oraz WiFi. Rozwiązanie wskazuje źródło problemu dokonując pomiaru i analizy wydajności newralgicznych elementów sieci, takich jak: okablowanie sieciowe, dostarczane zasilanie w standardach PoE, połączenie do najbliższego przełącznika/ punktu dostępowego, czy kluczowe usługi sieciowe, aplikacje i serwery. OneTouch AT Network Assistant jest dostępny w ofercie Passus od 1 sierpnia 2012 r.

OneTouch - testowanie sieci jednym "przyciskiem"

Funkcja AutoTest testuje wszystkie elementy, które mogą być przyczyną problemów w sieci LAN - począwszy od warstwy fizycznej, poprzez infrastrukturę przewodową i bezprzewodową (kable, przełączniki, punkty dostępowe), aż po usługi i aplikacje sieciowe. Poszczególne elementy sieci są reprezentowane poprzez graficzne ikony - w trakcie testu wskaźniki "pass" lub "fail" wskazują status danego elementu. „Tradycyjnie inżynierowie sieciowi potrzebowali ponad godziny, by rozwiązać problemy z łącznością lub wydajnością i potrzebowali w tym celu różnych narzędzi, takich jak analizatory protokołów, programy komputerowe, urządzenia testujące do przewodów i sieci, które jednak oferowały ograniczone i nieskonsolidowane informacje. Tester OneTouch AT łączy te funkcje w ramach jednego konfigurowalnego, ręcznego narzędzia z funkcją automatycznego testowania uruchamianą jednym przyciskiem. To dużo szybsza, a przez to bardziej wydajna metoda rozpoznania problemu. Do tej porty zajmowało to inżynierom zbyt dużo czasu, który teraz możemy wykorzystać w lepszy sposób” - mówi Bartosz Dzirba, Lider Zespołu Wsparcia Technicznego, Passus.

Analiza gigabitowych sieci LAN i WLAN oraz infrastruktury sieci WiFi

OneTouch wyposażono w dwa porty RJ-45 10/100/1000 Mbps, dwa porty światłowodowe 100/1000 Mbps SFP oraz wbudowaną kartę bezprzewodową 802.11 a/b/g/n pracującą na dwóch częstotliwościach radiowych. Dzięki temu urządzenie może równocześnie testować infrastrukturę kablową i bezprzewodową oraz na bieżąco porównywać wyniki otrzymanie za pomocą tych dwóch metod.

Funkcjonalność OneTouch pozwala też zweryfikować czy sieć WiFi skonfigurowano prawidłowo. Urządzenie wyszukuje najbliżej położone punkty dostępowe, sprawdza kanały, typy zabezpieczeń, poziom sygnału i szumu. Identyfikuje problemy wydajnościowe związane z serwerami DNS, DHCP oraz porównuje w czasie rzeczywistym wyniki otrzymane z wykorzystaniem połączeń przewodowego i bezprzewodowego.

Konfigurowalne profile, standaryzacja testów i dostęp zdalny

OneTouch AT umożliwia tworzenie wielu profili użytkownika - od prostych, obejmujących kilka testów do zaawansowanych, składających się z kilkudziesięciu zestawów. Profile mogą być dostosowane do różnych typów użytkowników, urządzeń, lokalizacji lub technologii, a następnie zapisane i wykorzystane w dowolnym momencie. Dostęp do zapisanych raportów i pików jest możliwy poprzez przeglądarkę – wystarczy wpisać adres IP prawidłowo skonfigurowanego testera.

 Pozostałe funkcje:

  • Testowanie kabli miedzianych i światłowodów
  • Testowanie PoE, PoE+, obciążenie urządzenia zasilającego w klasach 1-4 PoE
  • Testowanie połączeń kablowych i bezprzewodowych
  • Pomiar wydajności usług sieciowych - czas odpowiedzi (ICMP), nawiązanie sesji TCP, otwarcie strony www, transfer plików z FTP, ruch mulicastowy (IGMP), audio/video (RTSP) czy wiadomości e-mail (SMTP)
  • Testowanie wydajności aplikacji hostowanych lokalnie lub w datacenter
  • Nowoczesny wygląd, dotykowy ekran i zwiększona wytrzymałość

- Problemy z połączeniem i wydajnością mogą mieć swoje źródło w różnych miejscach w całej sieci i nie można dziś oczekiwać, by inżynierowie od razu je znali. Kiedy pojawia się problem, okazuje się, że większość firm nie posiada ustandaryzowanych procedur testowania, a wiele z dostępnych obecnie narzędzi jest niezwykle złożonych lub czasochłonnych w obsłudze. Zautomatyzowane urządzenie OneTouch AT zostało zaprojektowane specjalnie w celu sprostania tym wyzwaniom, zaoszczędzając organizacjom średnio jeden roboczo - tydzień diagnozowania problemów z siecią w miesiącu - powiedział Gary Ger, wiceprezes działu analiz sieci w firmie Fluke Networks. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl