W Gorzowie powstaje inteligentne osiedle - CZUJNIKI - OSIEDLE - INTELIGENTNY DOM - AUTOMATYKA DOMOWA - INTELIGENTNE BUDYNKI - ENERGOOSZCZĘDNE BUDOWNICTWO - GORZÓW WIELKOPOLSKI - AUTOMATYKA BUDYNKOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności W Gorzowie powstaje inteligentne osiedle
drukuj stronę
poleć znajomemu

W Gorzowie powstaje inteligentne osiedle

W Gorzowie powstaje inteligentne osiedle
fot. osiedlerodzinne.eu

Inteligentne osiedle w Gorzowie Wielkopolskim. 

Osiedle Rodzinne w Gorzowie Wielkopolskim to kolejna na polskim rynku nieruchomości inwestycja, w której wszystkie mieszkania zostaną standardowo wyposażone w system inteligentnego budynku. Jego mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu udogodnień, które dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo i przyczynią się do ograniczenia zużycia prądu i ciepła.

Inteligentne domy jeszcze do niedawna kojarzyły nam się z luksusowymi rezydencjami prosto z filmów, których akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Tymczasem tego typu rozwiązania są dostępne już dziś. Mieszkańcy budowanego właśnie w Gorzowie Wielkopolskim osiedla będą korzystać z inteligentnego systemu Fibaro

Przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli za pomocą telefonów komórkowych i tabletów sterować światłem, ogrzewaniem, poziomem wilgotności powietrza, roletami, systemem alarmowym, a także sprzętami AGD i RTV w swoich mieszkaniach, także będąc poza domem, gdyż systemem Fibaro można bowiem sterować z każdego miejsca na świecie.

- Jako pierwsi na rynku wyposażyliśmy wszystkie mieszkania w naszej inwestycji w system Fibaro. Dzięki niemu każde pomieszczenie zmienia się w inteligentny mechanizm ułatwiający życie wszystkim domownikom – mówi Tomasz Narkun z Bachalski Development, budującego w Gorzowie Wielkopolskim Osiedle Rodzinne.

Obecnie inteligentne domy to już nie tylko sposób na zintegrowanie ze sobą poszczególnych instalacji i urządzeń.

Wykorzystując funkcjonalności systemu Fibaro możemy tworzyć określone sceny, czyli sekwencje kolejno wykonywanych przez poszczególne urządzenia działań – mówi Maciej Fiedler prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro. Są one uruchamiane na podstawie wydawanych poleceń, ustalonego wcześniej harmonogramu oraz informacji pochodzących z rozmieszczonych w pomieszczeniach czujników. To zupełnie tak, jakby nad naszym domem czuwał „elektroniczny lokaj”, który uczy się przyzwyczajeń mieszkańców i tego, jak powinien reagować na ich określone zachowania, a nawet na pogodę. 

Na przykład w sytuacji, gdy sensory dymu zostaną uaktywnione w wyniku zagrożenia pożarem, system włączy alarm, podniesie rolety, odetnie dopływ gazu i otworzy zamki w drzwiach, a specjalnie ustawione oświetlenie wyznaczy domownikom drogę do wyjścia – mówi Maciej Fiedler z Fibaro. Zastosowanie inteligencji budynkowej wpływa także na zmniejszenie zużycia energii. Inteligentny dom sygnalizuje i reaguje bowiem na sytuacje, które mogą nas narazić na jej niepotrzebną stratę. Dzięki temu zapobiegniemy na przykład pracy ogrzewania przy otwartym oknie. 

Osiedle Rodzinne w Gorzowie Wielkopolskim

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (2)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Jakby całe takie osiedle w Gorzowie było..oj, to bym tam zamieszkał, ale nigdy nie byłem w tym mieście. A wy? Podoba wam się dom inteligentny? Zastanawiam się.. a kiedy są te targi w Warszawie?
Brak obrazka
Gorzów Wielkopolski ma się w takim razie czym pochwalić tak jak Warszawa. Ciekawe czy ten projekt domu inteligentnego też zobaczę na targach w Soho?
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl