MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania - ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ - INWESTYCJE ENERGETYCZNE - DOFINANSOWANIE - NFOŚIGW - DELOITTE - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - AUDYT ENERGETYCZNY - MŚP - ENERGIA DLA FIRM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania
drukuj stronę
poleć znajomemu

MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania

MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą znacznie obniżyć zużycie energii, ale niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania – informuje Puls Biznesu. 

Dziennik przytacza między innymi wyniki badań przeprowadzonych przez spółkę Energia dla firm na próbie 100 firm z sektora MŚP, z których wynika między innymi, że podmioty z tego sektora mogłyby obniżyć zużycie energii, ale nie są skłonne do wydawania pieniędzy na ten cel. Według prezesa Energia dla firm, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą bez większych problemów ograniczyć zużycie energii o 10- 20 proc.

Jednocześnie Ewa Rutczyńska-Jamróz, menedżer z firmy Deloitte zwraca uwagę, że w firmy z sektora MSP mogą skorzystać z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie audytu energetycznego i elektroenergetycznego, a do podziału jest 170 mln zł.

Inwestycje w ograniczenie zużycia energii wspierają również producenci rozwiązań energooszczędnych, którzy podkreślają, że inwestycje takie najczęściej zwracają się najpóźniej wciągu trzech lat.

Źródło: Puls Biznesu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl