MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania - ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ - INWESTYCJE ENERGETYCZNE - DOFINANSOWANIE - NFOŚIGW - DELOITTE - EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA - AUDYT ENERGETYCZNY - MŚP - ENERGIA DLA FIRM
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania
drukuj stronę
poleć znajomemu

MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania

MŚP niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą znacznie obniżyć zużycie energii, ale niechętnie inwestują w energooszczędne rozwiązania – informuje Puls Biznesu. 

Dziennik przytacza między innymi wyniki badań przeprowadzonych przez spółkę Energia dla firm na próbie 100 firm z sektora MŚP, z których wynika między innymi, że podmioty z tego sektora mogłyby obniżyć zużycie energii, ale nie są skłonne do wydawania pieniędzy na ten cel. Według prezesa Energia dla firm, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą bez większych problemów ograniczyć zużycie energii o 10- 20 proc.

Jednocześnie Ewa Rutczyńska-Jamróz, menedżer z firmy Deloitte zwraca uwagę, że w firmy z sektora MSP mogą skorzystać z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie audytu energetycznego i elektroenergetycznego, a do podziału jest 170 mln zł.

Inwestycje w ograniczenie zużycia energii wspierają również producenci rozwiązań energooszczędnych, którzy podkreślają, że inwestycje takie najczęściej zwracają się najpóźniej wciągu trzech lat.

Źródło: Puls Biznesu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl