ASIMO przedstawia zrobotyzowaną kosiarkę od Hondy - ROBOTYKA - HONDA - ROBOTYKA MOBILNA - ASIMO - MIIMO - KOSIARKA - ROBOTY DOMOWE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności ASIMO przedstawia zrobotyzowaną kosiarkę od Hondy
drukuj stronę
poleć znajomemu

ASIMO przedstawia zrobotyzowaną kosiarkę od Hondy

ASIMO przedstawia zrobotyzowaną kosiarkę od Hondy
fot. Honda

Honda wchodzi na europejski rynek ze swoim pierwszym komercyjnym robotem do użytku domowego - kosiarką Miimo.

Ponad dziesięć lat po zaprezentowaniu humanoidalnego robota ASIMO, Honda wreszcie wprowadza roboty do naszych domów, a właściwie to na trawniki. Automatyczna kosiarka o nazwie Miimo przycina trawniki kilka razy w tygodniu, skracając trawę o zaledwie o 3 mm na raz. Dzięki temu ścinki są wystarczająco małe, aby mogły być pozostawione na trawniku i działać jako naturalny nawóz.

Miimo kosi według schematu losowego lub kierunkowego, wykorzystując swoje czujniki do nawigacji po powierzchni trawnika, nawet na terenach pochyłych. Kiedy czujniki rozpoznają przeszkodę, kosiarka zatrzymuje się, a następnie zmienia trajektorię i rusza w innym kierunku. Automatycznie poświęca więcej czasu na miejsca zarośnięte bujniejszą trawą.

Elektryczna kosiarka zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym. Kiedy bateria jest bliska wyczerpania, Miimo automatycznie wraca do stacji ładującej.

Układ tnący składa się z elastycznych ostrzy, które mogą wyginać się przy uderzeniach o twarde przedmioty, eliminując prawdopodobieństwo usterki. Miimo posiada też zabezpieczenia przed kradzieżą. Jeśli kosiarka podnoszona jest z ziemi podczas pracy, system zostanie automatycznie wyłączony i uruchomi się alarm. W tej sytuacji do ponownego uruchomienia konieczne jest wprowadzenie kodu PIN. Ma to zniechęcić złodziei i zapobiec przypadkowym urazom.

Kosiarka-robot Honda Miimo

Miimo pojawi się w Europie na początku 2013 roku i będzie dostępna w dwóch wersjach: 300 i 500. Ten ostatni będzie mógł kosić trawniki o powierzchni do 3000 metrów kwadratowych, znacznie więcej niż autonomiczna kosiarka Bosch Indego, ale jednak mniej niż Husqvarna Automower 260 ACX.

Modele Miimo zostały wycenione odpowiednio na 2100 euro i 2500 euro. Będą one sprzedawane w pakiecie z pełnym serwisem Hondy, który obejmuje instalację stacji ładowania kosiarki, a także konserwację i przechowywanie kosiarki.

Honda pracuje nad robotami od 1986 roku, rozwijając aplikacje przemysłowe oraz debiutując w 2000 roku humanoidem Asimo, który mimo, że został okrzyknięty cudem inżynierii, to nigdy nie został sprzedany i z tego powodu krytykowany jest jako niepraktyczny. Zrobotyzowana kosiarka jest więc kamieniem milowym dla komercjalizacji tej technologii.

- Honda Miimo jest naszym pierwszym komercyjnym robotem do użytku publicznego - stanowi pierwszy krok w kierunku zapewnienia klientom zrobotyzowanych rozwiązań dla poprawy jakości ich życia w domu - podała spółka.

Może następnym produktem Hondy będzie odkurzacz? Na tym polu firma ma dużo do nadrobienia, jeśli chce konkurować z takimi rozwiązaniami jak iRobot.

Kosiarka-robot Honda Miimo

Źródło: Honda

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl