Zestaw uruchomieniowy open-source Arduino Uno wraz z zestawem tutoriali - ELEKTRONIKA - PROJEKTOWANIE - OPEN SOURCE - MECHATRONIKA - RS COMPONENTS - DESIGN SPARK - ARDUINO - MASSIMO BANZI
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zestaw uruchomieniowy open-source Arduino Uno wraz z zestawem tutoriali
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zestaw uruchomieniowy open-source Arduino Uno wraz z zestawem tutoriali

Zestaw uruchomieniowy open-source Arduino Uno wraz z zestawem tutoriali
fot. RS

RS Components wprowadził do wyłącznej sprzedaży nowy zestaw uruchomieniowy Arduino Uno, znanej niskobudżetowej płyty prototypowej open-source Arduino stworzonej dla projektantów systemów wbudowanych, studentów, entuzjastów oraz nowicjuszy w dziedzinie inżynierii elektronicznej.

Zestaw startowy Arduino zawiera wszystkie podstawowe komponenty wymagane do programowania z płytą Arduino Uno oraz podręcznik z 15 projektami, które mają za zadanie podniesienie poziomu użytkownika z początkującego do profesjonalnego. Zestaw składający się z silnika, serwa i sterownika oferuje szczególne korzyści dla użytkowników, którzy chcą zastosować mechatronikę w ramach projektowania. 

Do nowego zestawu uruchomieniowego dołączona została seria tutoriali prowadzonych przez współtwórcę Arduino, Massimo Banziego. Są one opisane w dalszej części artykułu

Arduino Uno oparty jest na 32-bitowym mikrokontrolerze Atmel ATmega328, z pamięcią flash 32KB, 2KB SRAM oraz 1KB EEPROM i funkcjonuje w systemie operacyjnym Windows, OS X i Linux, wraz z aplikacją open-source IDE, którą można pobrać bezpłatnie. Płytka Arduino Uno wyposażona jest w 14 cyfrowych pinów wejściowych/wyjściowych (6 z nich można stosować jako wyjścia PWM), 6 wejść analogowych, rezonator piezoelektryczny 16 MHz, złącze USB, gniazdo zasilania, gniazdo ICSP i przycisk resetowania. Istnieją trzy opcje zasilania płyty: poprzez kabel USB, adapter AC-DC lub baterię.

W ofercie znajduje się seria płytek peryferyjnych, znanych jako nakładki, które można podłączyć u góry obwodu drukowanego Arduino, udostępniając w ten sposób interfejs dla komponentów całej gamy aplikacji, włącznie z nakładką Motor Shield, która umożliwia sterowanie silnikami DC i enkoderami oraz z nakładką Ethernet Shield do połączeń.

 – Firma Arduino jest pionierem rozwoju niskobudżetowych rozwiązań open-source. Stworzyła ona narzędzia zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących elektroników. Ten nowy zestaw, wraz z praktycznymi i inspirującymi filmami wideo zachwyci wielu użytkowników – w tym wykwalifikowanych inżynierów oraz nowicjuszy w dziedzinie projektowania elektroniki   komentuje Glenn Jarrett, Head of Product Marketing w RS.

 – Dzięki takim inicjatywom jak portal DesignSpark RS udowadnia, że wsparcie dla obecnych i przyszłych inżynierów stanowi jeden z najważniejszych motywów przewodnich firmy. Zaangażowanie w projektowanie elektroniczne, obecność globalna, wysoki poziom usług i aktualne projekty mające na celu ułatwienie sourcingu oraz składania zamówień online – wszystko to sprawia, że RS jest idealnym partnerem dystrybucyjnym w zakresie globalnej sprzedaży naszego nowego zestawu Arduino  dodaje Massimo Banzi, współtwórca Arduino.

Doskonałym uzupełnieniem zestawu jest seria bezpłatnych tutoriali prowadzonych przez Massimo Banziego. Raz w tygodniu na stronie na stronie www.rs-components.com/arduino oraz kanale RS na YouTube publikowany jest nowy film. Poniżej lista wszystkich tematów Arduino i dotychczas opublikowane tutoriale:

1. Arduino krok po kroku 

Poziom trudności: początkujący

Zadanie polega na stworzeniu prostego obwodu z kilkoma przełącznikami, diodami LED i rezystorami. W ten sposób można nauczyć się podstaw elektryki oraz w jaki sposób połączyć komponenty na płytce montażowej.

2. Jeszcze więcej możliwości

Poziom trudności: początkujący

Arduino będzie stanowić tło filmu science fiction. Kilka świateł zacznie migać, co zostanie przerwane przyciskiem, który włączy inne światło.

3. Pomiar temperatury

Poziom trudności: Początkujący

Arduino stanie się termometrem! Poprzez wejście analogowe będzie można zarejestrować poziom temperatury!

4. Theremin świetlny

Poziom trudności: Średniozaawansowany/Zaawansowany

Za pomocą fotorezystora i elementu piezo zbudujesz theremin oparty na świetle.

5. Keyboard

Poziom trudności: Średniozaawansowany/Zaawansowany

Czas na muzykę! Za pomocą kilku rezystorów i przycisków zbudujesz mały instrument muzyczny.

6. Wiatraczek z silnikiem

Poziom trudności: Średniozaawansowany

Za pomocą Arduino i silnika kolorowy wiatraczek zacznie się obracać.

7. Kryształowa kula

Poziom trudności: Zaawansowany

Stwórz kryształową kulę, aby poznać przyszłość.

8. Lampa dotykowa

Poziom trudności: Średniozaawansowany/Zaawansowany

Korzystając z biblioteki zewnętrznej, stworzysz lampę, która będzie włączać i wyłączać światło tylko poprzez dotknięcie przewodnika – bez przycisków! 

9. Sterowanie komputerem

Poziom trudności: Zaawansowany

Udało ci się już stworzyć dużo praktycznych rzeczy? Teraz czas na sterowanie komputerem za pomocą Arduino! 

10. Lampa nastrojowa sterowana Twitterem

Poziom trudności: Zaawansowany

Zmieniaj kolory rgb led hashtagiem. Dzięki Arduino, nakładce wifi, rgb led i rezystorom o 3220 omach nauczysz się, jak poddawać analizie twitter szukający #arduinoRGB i kodu szesnastkowego koloru.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl