Przygotuj się na zimowe awarie zasilania - OCHRONA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA - UPS - AWARIE SIECI - BLACKOUT - ZASILANIE AWARYJNE - LISTWA PRZECIWPRZEPIĘCIOWA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przygotuj się na zimowe awarie zasilania
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przygotuj się na zimowe awarie zasilania

Przygotuj się na zimowe awarie zasilania
fot. rakka_pl/CC/Flickr

Zabezpiecz sprzęt przed zakłóceniami zasilania i przerwami w dostawach energii elektrycznej

Za nami już pierwsze śnieżyce i mrozy, które przeszły przez Polskę pod koniec października. W rezultacie na samym tylko Mazowszu odciętych od prądu było około 70 tys. gospodarstw domowych. 

Awarie zasilania mają różne przyczyny, m. in. mogą być spowodowane wciąż rosnącym obciążeniem sieci zasilających. W Polsce często mają związek z przestarzałą infrastrukturą energetyczną, ale w okresie zimowym główną przyczyną awarii są trudne warunki pogodowe, w tym mrozy i intensywne opady śniegu. Powodują one nie tylko przerwy w dostawie prądu, ale także zakłócenia zasilania z sieci elektroenergetycznej, które mogą być niebezpieczne dla sprzętu elektronicznego.

Zabezpieczenia wymaga także oświetlenie (np. ewakuacyjne), automatyka (np. sterująca klimatyzacją, bramy wjazdowe), instalacje alarmowe i przeciwpożarowe, urządzenia telekomunikacyjne, czy systemy monitoringu. Odłączenie od prądu któregokolwiek z tych urządzeń może nie tylko utrudnić codzienne życie, ale stanowi też realne niebezpieczeństwo. 

 – Inwestycja w listwę przeciwprzepięciową czy UPS zwróci nam się szybciej niż możemy przypuszczać. Do ochrony np. komputera czy sprzętu RTV idealnie sprawdzi się listwa. Jeżeli chcemy dodatkowo przestrzec się przed utratą danych kupujemy UPS, który podtrzyma działanie komputera do czasu gdy bezpiecznie go wyłączymy – wyjaśnia Dariusz Koseski, Wiceprezes Schneider Electric Polska. 

Jak zatem skutecznie chronić sprzęt? Oto kilka wskazówek, które pomogą w podjęciu decyzji dotyczącej zakupu właściwego zabezpieczenia:

  1. Należy pamiętać, że listwa przeciwprzepięciowa będzie działać odpowiednio tylko podłączona do gniazdka z uziemieniem
  2. Moc UPS-u powinna być minimalnie większa od sumy mocy komputera i monitora.
  3. Certyfikaty: Należy wybierać marki, których jakość potwierdzona jest certyfikatami UL, cUL, CSA albo innymi, liczącymi się atestami. 
  4. Warto zwrócić uwagę na czas reakcji. Najlepiej by był jak najkrótszy. Jest to czas, w którym UPS musi przełączyć z zasilania z sieci, na zasilanie z baterii.
  5. Dla własnego bezpieczeństwa należy wybrać urządzenie posiadające dożywotnią gwarancję w przypadku uszkodzeń podłączonego sprzętu. 
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl