Nowe wandaloodporne kamery IP - CCTV - FULL HD - MONITORING WIZYJNY - PANASONIC - KAMERY - KAMERY IP - VIOS
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe wandaloodporne kamery IP
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe wandaloodporne kamery IP

Nowe wandaloodporne kamery IP
fot. Panasonic

Panasonic zaprezentował nową linię kamer kopułowych serii WV-SW400 i WV-SF400, przeznaczonych do systemów monitoringu wizyjnego IP w domach, firmach, sklepach czy środkach transportu. Urządzenia, zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi np. ze strony wandali, mają możliwość obserwacji obszaru w zakresie 360 stopni wokół siebie. Wysoką jakość obrazu, nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych, zapewniają technologie Mega Super Dynamic, i-Pro Smart HD oraz UniPhier. Seria składa się z kamer oznaczonych symbolami WV-SF438, WV-SF448 oraz WV-SW458 i 548M.

Linia kamer kopułowych WV-SW400 i WV-SF400 wyposażona jest w technologię obrazu Mega Super Dynamic, która pozwala na 128-krotnie szerszy zakres dynamiki w porównaniu do konwencjonalnych kamer, funkcję zmiennego współczynnika kompresji obrazu dla wybranego obszaru (VIQS) oraz technologię i-Pro SmartHD. Dzięki temu urządzenia zapewniają wysoką jakość obrazu nawet w bardzo niesprzyjających warunkach oświetleniowych oraz precyzyjnie oddają szczegóły rejestrowanych obiektów, jak np. rysy twarzy. Kamery umożliwiają generowanie obrazów w trybie 1080p i 30 obrazów/s wykorzystując przy tym kompresję H.264 i JPEG. Daje to możliwość jednoczesnego monitoringu w czasie rzeczywistym oraz rejestracji obrazu w formacie FullHD. Wszystko to realizowane jest dzięki wykorzystaniu technologii Panasonic UniPhier, gwarantującej bardzo wysoką jakość obrazu i dźwięku. Płynność transmisji, nawet jeśli obraz jest w tym samych czasie nagrywany i wyświetlany na wielu urządzeniach klienta, zapewnia funkcja Prioritised Stream Control.

Współdziałanie funkcji detekcji twarzy oraz technologii Mega Super Dynamic pozwala na uzyskiwanie obrazów z bardzo precyzyjnie oddanymi rysami twarzy i efektywne wykorzystanie ich w procesie rozpoznawania (porównywania) twarzy w czasie rzeczywistym dla celów identyfikacyjnych. Oznacza to, że gdy twarz podejrzanej osoby zostanie zarejestrowana przez kamerę, urządzenie automatycznie wysyła operatorowi sygnał powiadamiający. Dzięki temu kamery stanowią dodatkową, wirtualną parę oczu wspomagającą skuteczne działania użytkowników systemu. Ponadto, seria WV-SW400 i WV-SF400 posiada funkcję detekcji ruchu Video Motion Detection (VMD). Pojawienie się ruchu w jednym z czterech wyznaczonych obszarów może wywołać odpowiednią reakcję systemu, zaprogramowaną przez użytkownika. Dzięki temu personel ochrony automatycznie powiadamiany jest o ewentualnych zagrożeniach, zmniejszając czas jego reakcji.

Kamery z serii WV-SW400 i WV-SF400 mają możliwość obserwacji obszaru w zakresie 360 stopni wokół siebie w różnych trybach: panorama, podwójna panorama oraz quad. Dzięki temu wyeliminowany został problem martwych pól obserwacji. Urządzenia skonstruowano w taki sposób, aby nie zaszkodziły im bezpośrednie ataki ze strony wandali. WV-SF448 wyposażona została w ruchomą osłonę obiektywu, która może być zamykana w przypadku groźby uszkodzenia kamery. WV-SW458 i 458M, przeznaczone do zastosowań zewnętrznych jak i wewnętrznych, zabezpieczone są przed wodą oraz pyłem i posiadają klasę szczelności IP66. WV-SW458M została dodatkowo wyposażona w konektor M12, który gwarantuje długotrwałe i szczelne przyłączenie przewodów do innych urządzeń systemu, dzięki czemu kamera może sprawdzić się w branży transportowej.

monitoring wizyjny Panasonic

 – Nowa seria kamer kopułowych WV-SW400 i WV-SF400 wyróżnia się wysoką funkcjonalnością, wymaganą w systemach monitoringu IP. Urządzenia, dzięki zastosowanym rozwiązaniom jak wyeliminowanie martwych pól obserwacji, technologia obrazu i-Pro SmartHD, funkcja rozpoznawania twarzy i detekcji ruchu oraz zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi, mogą przyczynić się do zapewniania użytkownikom większego spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu nasze produkty spotkają się z ich zainteresowaniem – mówi Dariusz Łabędzki, CCTV Area Sales Manager w Panasonic.

W Polsce kamery kopułowe serii WV-SW400 i WV-SF400 dostępne są u Autoryzowanych Partnerów Panasonic w sugerowanej cenie od 3730 złotych netto (WV-SF438E) do 4336 złotych netto (WV-SW458ME).

Źródło: Panasonic

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl