Targi Wspomagania Procesów Przemysłowych - ASTOR - EXPO SILESIA - TARGI - HAPEXPO - ASTOR ROBOT CHALLENGE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Targi Wspomagania Procesów Przemysłowych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Targi Wspomagania Procesów Przemysłowych

Targi Wspomagania Procesów Przemysłowych
fot. ASTOR

W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia rozpoczęły się cztery wydarzenia przemysłowe, na których prezentują się firmy z branży robotyki, hydrauliki, automatyki i pneumatyki oraz technik smarowniczych. Ofertę uzupełnia prezentacja produktów i rozwiązań z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Cztery wydarzenia pod szyldem Targów Wspomagania Procesów Przemysłowych potrwają do czwartku, 15 listopada. Targom towarzyszą konferencje, seminaria, warsztaty oraz prestiżowe zawody robotów mobilnych.

Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo, organizowane po raz czwarty, są doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm z branży automatyki, hydrauliki i pneumatyki oraz robotyki przemysłowej. Wystawcy prezentują przede wszystkim najnowsze technologie, począwszy od przełączników i systemów sterujących, czujników i urządzeń diagnostycznych, a skończywszy na ofercie dla branży hydrauliki - zaworów, siłowników, silników hydraulicznych, czy węży przemysłowych.

Targi Robotyzacji i Automatyzacji w Przemyśle ROBOTshow to aktualnie jedyna w Polsce targowa platforma prezentacji ofert branży robotyki i pozyskiwania kontaktów z różnych sektorów przemysłu. Na targach obecne są m.in. roboty przemysłowe Kawasaki, a swój debiut mają, do tej pory niedostępne w Polsce, duńskie roboty Universal Robots.

Natomiast Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo to nowe wydarzenie, dedykowane między innymi producentom i dystrybutorom olejów i smarów, które po raz drugi odbywa się w Expo Silesia. Targi umożliwiają uzyskanie kompletnej informacji z zakresu użytkowania substancji smarnych, optymalizacji gospodarki olejowej w przemyśle i utrzymania ruchu. Wśród wystawców ponownie można spotkać liderów branży.

Podczas Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPast EXPO można zapoznać się z ofertą firm z sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Celem targów i wydarzeń im towarzyszących jest przede wszystkim precyzyjne kojarzenie przedsiębiorców z dziedzin automotive, produkcji zabawek i wózków, AGD, górnictwa, budownictwa, przemysłu maszynowego, przemysłu spożywczego oraz przemysłu energetycznego, z dostawcami rozwiązań z sektorów przede wszystkim: formowania tworzyw termoplastycznych, formowania tworzyw termoutwardzalnych, formowania gumy oraz kompozytów.

Ciekawie zapowiadają się wydarzenia towarzyszące targom, wśród których znalazły się seminaria i konferencje. Przedstawiciele Politechniki Śląskiej oraz Polskiego Towarzystwa Trybologicznego wezmą udział w konferencji „Współczesne problemy smarowania maszyn i urządzeń”. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami i nowinkami rynkowymi, a także wstęp do dyskusji dotyczącej np. stosowania olejów w maszynach i urządzeniach górniczych, czy wpływie zanieczyszczeń środków smarnych na zużycie węzłów tarcia.

Po raz kolejny, w ramach projektu Automotive  Silesia Region współorganizowanego z Urzędem Marszałkowskim spotkają się firmy z branży Automotive. Tematyka seminarium obejmuje nowe technologie i aplikacje dla przemysłu motoryzacyjnego oraz zastosowanie robotyki i automatyki w procesach produkcyjnych.

Warto zwrócić uwagę także na zawody robotów mobilnych Astor Robot Challenge, organizowane przez Koło Naukowe Integra oraz Partnera Strategicznego targów HAPexpo, firmę ASTOR. Zespoły biorące udział w zawodach zaprezentują samodzielnie zaprojektowane i zbudowane roboty mobilne. Drużyny startują w czterech kategoriach, a w każdej z nich zasady oraz cel jaki należy osiągnąć, aby wygrać, są inne. Rozgrywki w klasie Sumo i Minisumo polegają na rywalizacji dwóch robotów starających się zepchnąć przeciwnika z ringu („dojo”). Natomiast w zmaganiach w klasie Linefollower i Linefollower Enhanced roboty muszą przejechać wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie. Zadanie będą utrudniały przeszkody, przerwy na trasie oraz tunele.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl