Spawanie laserowe zrewolucjonizuje budowę kotłów energetycznych - ENERGETYKA - ENERGOINSTAL - SPAWANIE LASEROWE - KOTŁY - SPAWANIE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Spawanie laserowe zrewolucjonizuje budowę kotłów energetycznych
drukuj stronę
poleć znajomemu

Spawanie laserowe zrewolucjonizuje budowę kotłów energetycznych

Spawanie laserowe zrewolucjonizuje budowę kotłów energetycznych
fot. citl.energoinstal.pl

Śląska spółka Energoinstal opracowała technologię spawania laserowego, którą zainteresowani są już Niemcy - informuje "Puls Biznesu". 

Inżynierowie z katowickiego Energoinstalu opracowali innowacyjną metodę spawania laserowego, która ma być rozwiązaniem problemów z wytrzymałością kotłów ze stali T24, stosowanych do budowy bloków energetycznych o parametrach nadkrytycznych. Tego typu rozwiązania stosują takie koncerny jak Alstom, Hitachi czy Doosan.

 – To będzie rewolucja. Już zastosowaliśmy tę technologię w zwykłej stali w kotle energetycznym dla ECO Opole. Pomiary wykazały, że moc tego bloku jest o 1,3 MW większa, niż wymagał inwestor, i o 0,4 MW większa od naszych założeń. Spawanie laserowe jest do czterech razy szybsze od tradycyjnego, pochłania pięć razy mniej drutu elektrowodowego i sześć razy mniej prądu. Nasz niemiecki klient mógł zmniejszyć wagę kotła z 200 do 140 t, jednocześnie zwiększając jego sprawność o około 10%. Ta technologia może zmniejszyć koszty dostaw komponentów kotłowych o 15-30% – powiedział w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" Michał Więcek, prezes Energoinstalu.

Laserowe spawanie zaczęło już wypierać tradycyjne metody w Energoinstalu. Technologia została objęta światową ochroną patentową.

Linia produkcyjna

Źródło: Grupa Energoinstal, Puls Biznesu

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%82%
C4%85czenie_spawane
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl