Ochrona instalacji na zewnątrz budynków - OSŁONY TERMICZNE - INSTALACJE - HVAC - BUDOWNICTWO - KOROZJA - SYSTEMY PREIZOLOWANE - RURY PREIZOLOWANE - PREIZOLACJA - ARMACELL
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ochrona instalacji na zewnątrz budynków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ochrona instalacji na zewnątrz budynków

Ochrona instalacji na zewnątrz budynków
fot. Armacell

Elastyczny, niemetalowy system osłon zabezpieczających Arma-Chek Silver dla instalacji chłodniczych oraz HVAC 

Instalacje znajdujące się na zewnątrz budynków potrzebują szczególnej ochrony. Narażone są one bowiem nie tylko na straty energii, ale również na negatywne działanie czynników atmosferycznych, mogących znacznie skrócić czas ich bezawaryjnej pracy. By zapobiec tego rodzaju problemom, firma Armacell wprowadziła na rynek Arma-Chek Silver, czyli rozwiązanie, które zapewni naszym instalacjom ochronę, której potrzebują. 

Prawidłowe zabezpieczenie rur czy zbiorników znajdujących się poza obrębem budynków wymaga specjalnego podejścia. W takim przypadku istotne jest bowiem nie tylko ograniczenie do minimum strat energii, ale również ochrona rur i samej izolacji zarówno przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Do tego dochodzi oczywiście negatywny wpływ, jaki na metalowe powierzchnie mają czynniki atmosferyczne oraz korozja. Dlatego też, by zapewnić maksymalną ochronę izolacji, firma Armacell opracowała system elastycznych osłon Arma-Chek Silver. 

Arma-Chek Silver jest elastyczną osłoną, na którą składa się podwójna warstwa aluminium pokryta specjalną powłoką zabezpieczającą przed działaniem promieni UV oraz podkład wykonany z PVC, który pozwala uniknąć wystąpienia zjawiska korozji galwanicznej. W połączeniu z izolacją Armaflex tworzy on rozwiązanie systemowe zapewniające bardzo wysoki stopień izolacji (przewodność cieplna, w zależności od rodzaju i grubości izolacji, może wynosić nawet poniżej 0,036W/(m*K)) oraz zabezpieczone przed przebiciem i rozerwaniem. Co więcej, aluminiowa powłoka podnosi znacznie estetykę wyglądu zewnętrznego i umożliwia usuwanie kurzu na mokro, co ma niebagatelne znaczenie dla zachowania czystości w budynku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzięki zamkniętokomórkowej strukturze izolacji Armaflex, materiał ten stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną zapobiegającą skraplaniu się wody, co w przypadku rur wykonanych z metalu znacznie ogranicza rozwój korozji mogącej występować na ich powierzchni. Arma-Check Silver firmy Armacell dostępny jest w postaci preizolowanych otulin i płyt, co pozwala na bezproblemową instalację zarówno w przypadku rur i kanałów, jak również zbiorników, zaworów, kolanek czy trójników. Dzięki temu system ten doskonale sprawdza się w przypadku instalacji chłodniczych oraz instalacji HVAC (ogrzewnictwa, ciepłej i zimnej wody, klimatyzacji i wentylacji), które często są bardzo skomplikowane i rozbudowane, co utrudnia odpowiednie ich zabezpieczenie. 

Dodatkową zaletą zastosowania Arma-Check Silver firmy Armacell do zabezpieczenia instalacji jest fakt, że zewnętrzna warstwa aluminium w charakterystycznym srebrnym kolorze charakteryzuje się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale ułatwia utrzymanie całego systemu w czystości. Jest to istotne szczególnie w przypadku instalacji w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym, gdzie kwestie zachowania higieny są priorytetowe. 

Odpowiednie zabezpieczenie instalacji biegnącej na zewnątrz budynku jest równie istotne co problematyczne. Promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury oraz duże ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych sprawiają, że konieczne jest zastosowanie specjalnych środków. System Arma-Chek Silver firmy Armacell, dzięki podwójnej warstwie aluminium, pozwoli nam w prosty sposób zapewnić skuteczną ochronę przed wszystkimi tymi zagrożeniami.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl