Podsumowanie konferencji: Nowoczesne Data Center - UPS - DATA CENTER - CENTRUM DANYCH - CLOUD COMPUTING - ZASILANIE AWARYJNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Podsumowanie konferencji: Nowoczesne Data Center
drukuj stronę
poleć znajomemu

Podsumowanie konferencji: Nowoczesne Data Center

Podsumowanie konferencji: Nowoczesne Data Center

21 listopada pod patronatem honorowym ISSA oraz Warszawskiej Izby Przedsiębiorców odbyła się kolejna edycja konferencji poświęconej rozwiązaniom dla Data Center zorganizowanym przez zespół MultiTrain Sp. z o.o. Upominki dla uczestników konferencji ufundowała firma Rittal.

W Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” spotkali się liderzy rynku IT, aby nie tylko wymienić się cenną wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim zaprezentować nowe kierunki rozwoju współczesnych technologii. Konferencję uświetnili nie tylko przedstawiciele wiodących polskich producentów, jak również zagraniczni goście.

Mocnym punktem spotkania były wystąpienia merytoryczne, podczas których słuchacze dowiedzieli się m.in. jakie korzyści płyną z inwestycji w bezpieczną i sprawną infrastrukturę przedsiębiorstwa, w jaki sposób właściwie zarządzać centrum danych oraz jak optymalizować zużycie energii i minimalizować koszta utrzymania.

 – Konferencja pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z najnowszymi trendami obowiązującymi na rynku Data Center, zarówno w projektowaniu połączeń logicznych jak i w technologiach urządzeń niezbędnych w infrastrukturze tego typu obiektów. Ci uczestnicy, którzy planują stworzenie swojego Data Center dowiedzieli się na co w szczególności powinni zwrócić uwagę. A ci, którzy już taki obiekt posiadają dowiedzieli się co mogą zrobić by go usprawnić lub lepiej zabezpieczyć – mówi Piotr Wójcik, Dyrektor Dywizji UPS w Socomec Polska.

Piotr Wójcik, Dyrektor Dywizji UPS w Socomec Polska

Zdaniem Krzysztofa Fingasa, Regional Sales Managera w Brocade Polska pozytywnym zaskoczeniem była wysoka frekwencja w stosunku do założeń: uczestnicy spełniający kluczowe funkcje w swoich organizacjach IT oraz różnorodność sektorów gospodarczych. Również przyjazny klimat otoczenia konferencji sprzyjał interakcjom w czasie przerw.

  Projektowanie i budowa Centrów Przetwarzania Danych oraz późniejsze nimi zarządzanie to obecnie jedno z ważniejszych zagadnień z zakresu IT. Obszerny program konferencji „Nowoczesne Data Center” dostarczył uczestnikom nie tylko cennej wiedzy z zakresu interesującej ich tematyki, ale stał się również źródłem informacji na temat wielu praktycznych rozwiązań, zwłaszcza w dziedzinie energooszczędności – podsumowuje Albert Korczak, Product Manager ze Swegon Sp. z o.o.

Spotkanie stało się swoistym „case study w pigułce”, podczas którego uczestnicy mieli okazję wysłuchać uwag ekspertów dotyczących zarówno popularnych i funkcjonujących w przedsiębiorstwach rozwiązaniach, jak i „wkraczającej” na rynek nowej erze wirtualizacji firmowych zasobów oraz cloud computingu. Uzupełnieniem wiedzy z zakresu technologii stały się prelekcje ekspertów niezależnych, którzy zaprezentowali zarówno korzyści inwestycyjne, jak i prawne aspekty związane z bezpieczeństwem przetwarzanych danych.

Tegoroczna edycja konferencji świadczyła o niesłabnącym zainteresowaniu tematyką Data Center oraz postępującej w błyskawicznym tempie ewolucji technologii IT. Jakie rozwiązania zdominują zatem centra danych w przyszłym roku? – dowiemy się z pewnością podczas kolejnej edycji.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl