Farnell element14   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
Farnell element14
strona główna Aktualności Ogniwa fotowoltaiczne w szkle SunGuard PVGU
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ogniwa fotowoltaiczne w szkle SunGuard PVGU

Ogniwa fotowoltaiczne w szkle SunGuard PVGU
fot. Guardian

Firma Guardian, producent szkła architektonicznego, opracowała rewolucyjny materiał - szkło SunGuard PVGU ze zintegrowanymi ogniwami fotowoltaicznymi. Zestawy wyposażone w ten rodzaj szkła nie tylko ochraniają wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem i gwarantują wysoką przejrzystość, ale również produkują prąd pozwalający na zaspokojenie potrzeb współczesnych budynków. 

Zaprezentowane na targach glasstec 2012 szkło SunGuard PVGU z systemem Phytagoras jest połączeniem niezawodności wysokoselektywnych szkieł Guardian i zaawansowanej technologii fotowoltaicznej firmy Pythagoras Solar. Efektem współpracy jest rozwiązaniem pozwalającym na osiągnięcie w szybie zespolonej wysokiej wydajności energetycznej i dużej efektywności produkcji energii elektrycznej. 

W szybie zespolonej od strony wewnętrznej umiejscowione jest szkło termoizolacyjne, a od strony zewnętrznej szkło o niskiej zawartości żelaza. Pomiędzy warstwami szkła umieszczone są natomiast ułożone prostopadle do nich ogniwa fotowoltaiczne, na które od góry pada światło. Taka konstrukcja umożliwia przekazywanie do pomieszczenia odpowiedniej ilości światła z zachowaniem naturalnego widoku przez okno. 

Szczególnie godny uwagi jest fakt, że technologia Guardian i Phytagoras pozwala na niemal trzykrotne zwiększenie mocy generowanej energii elektrycznej w porównaniu do innych technologii „instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem” (BIPV) i zapewnia zwrot poniesionych kosztów w ciągu 3-5 lat, w zależności od projektu i warunków klimatycznych. Co istotne, zastosowanie optyki pryzmatycznej gwarantuje lepszą przezroczystość szyb i wyrazistość obrazu niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. SunGuard PVGU to produkt zgodny z wymogami przepisów budowlanych, uwzględniany w systemie certyfikacji LEED. 

Fotowoltaika zintegrowana z budynkiem - jak to działa? 

Szkło architektoniczne SunGuard PVGU ze zintegrowanymi ogniwami słonecznymi umożliwia produkcję energii przy zachowaniu wysokiej przejrzystości.

Szkło architektoniczne SunGuard PVGU ze zintegrowanymi ogniwami słonecznymi umożliwia produkcję energii w instalacjach zintegrowanych z budynkiem przy zachowaniu wysokiej przejrzystości szkła.

Dane techniczne: 

Specyfikacja szyby*
Szkło zewnętrzne6 mm, szkło o niskiej zawartości żelaza
Szkło wewnętrzne6 mm, szkło termoizolacyjne
Współczynnik przenikania ciepła1,1 W/m2K**
Współczynnik całkowitej przepuszczalności energii słonecznej (wartość g)14%
Transmisja światła widzialnego (VT)49%
Specyfikacja elektryczna
Maksymalna moc120 Wp/m2
Wydajność modułuDo 12%
Sprawdzona temperatura robocza-40°C do +85°C
Maksimum układu600 V DC
Maksymalny prąd znamionowy serii bezpieczników15 A
Tolerancja mocy+/- 5%
Mechaniczna specyfikacja modułu
Długość Maks.152,4 cm
Szerokość Maks.152,4 cm
Grubość34 mm
Masa Maks.95 kg

* Przedstawione wartości to kalkulacje ogólne oparte na wstępnych szacunkach dotyczących konfiguracji modułu. Wartości te mogą ulec zmianie i należy je zweryfikować przed dokonaniem zakupu jakichkolwiek rozwiązań z asortymentu SunGuard PVGU

** Przestrzeń międzyszybowa 14mm , wypełnienie argonem

Korzyści płynące z zastosowania szkła SunGuard PVGU:

  • Moc do trzech razy wyższa, niż oferowana przez inne technologie BiPV.
  • Rozwiązanie ekonomiczne, zapewniające zwrot poniesionych nakładów w ciągu 3-5 lat, zależnie od konkretnego projektu oraz ulg podatkowych
  • Niski współczynnik przenikania ciepła.
  • Zastosowanie optyki pryzmatycznej powoduje, że rozwiązanie to gwarantuje lepszą przezroczystość szyb i większą wyrazistość obrazu niż inne produkty BIPV.
  • Atrakcyjny pod względem architektonicznym wygląd.
  • Rozwiązanie zgodne z wymogami przepisów budowlanych i uwzględniane w certyfikacji budynków w systemie LEED.
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl