Program dachowych instalacji solarnych dena - POLITECHNIKA WARSZAWSKA - FOTOWOLTAIKA - ENERGIA SŁONECZNA - NIEMCY - INSTALACJE SOLARNE - SOLARSYSTEMHAUS MP-TEC - DENA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Program dachowych instalacji solarnych dena
drukuj stronę
poleć znajomemu

Program dachowych instalacji solarnych dena

Program dachowych instalacji solarnych dena
fot. dena-Solardachprogramm

Współpraca firmy Solarsystemhaus Mp-tec z Politechniką Warszawską w zakresie bardziej efektywnego wykorzystania energii słonecznej 

W ramach powołanego przez Niemiecką Agencję Energetyczną Deutsche Energie-Agentur GmbH "Programu dachowych instalacji solarnych dena", wspieranego przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii w związku z inicjatywą eksportową "Energie odnawialne", spółka Mp-tec GmbH & Co.KG podpisała umowę o współpracy z Politechniką Warszawską. W ramach projektu na kampusie uniwersyteckim budowane są obecnie dwie instalacje fotowoltaiczne.

Jest to jedna instalacja solarna stała i jedna instalacja z systemem naprowadzającym o całkowitej mocy 8,64 kWp. Zainstalowanie obu urządzeń bezpośrednio obok siebie umożliwia optymalne, długofalowe porównanie uzysków, stanowiąc idealne rozwiązanie pozwalające na zademonstrowanie różnic między instalacją stałą a instalacją z systemem naprowadzającym.

Jedną z jednostek Politechniki jest Instytut Mikroelektroniki i Optoelektroniki, któremu podlega Laboratorium Fotowoltaiki, polski ośrodek badawczy zajmujący się fotowoltaiką.

 – Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak wybitnego partnera jak Politechnika Warszawska, który wykonuje niezależne, długoterminowe pomiary uzysku z instalacji z systemem naprowadzającym i porównuje je z instalacjami stałymi. Jednocześnie instalacje pokazowe i warsztaty umożliwią transfer wiedzy, z której skorzystają w szczególności studenci – powiedział Michael Preissel, prezes eberswaldzkiej firmy Solarsystemhaus Mp-tec.

Oprócz współpracy świata gospodarki i wiedzy, ważnym celem prowadzonego przez firmę Mp-tec projektu jest pozyskanie polskiego rynku do wdrażania rozwiązań fotowoltaicznych. Pierwsze, konkretne działania spółka Mp-tec podjęła już w październiku, zakładając wspólnie z firmą Torell Technology spółkę joint-venture Mp-tec Solar Poland. Dotychczas w całej Polsce działają instalacje generujące moc pochodzenia fotowoltaicznego poniżej dziesięciu MWp, jednak w świetle zmiany ustawy w 2013 r. i powiązanego z nią wspierania energii słonecznej eksperci zajmujący się energetyką spodziewają się znacznego zwiększenia udziału rozwiązań wykorzystujących ten rodzaj energii.

Do budowy instalacji wykorzystano wyłącznie produkty produkcji niemieckiej. Duża część instalacji to produkty stworzone i wytworzone przez Mp-tec. Należy do nich, oprócz zamontowanych wysokowydajnych modułów serii S-Line, także jednonożny system do ustawiania konstrukcji wolnostojących oraz wyróżniony nagrodą Plus X system naprowadzający Skytrap Plus.

Projektowi towarzyszą liczne spotkania informacyjne i szkolenia, podczas których studenci oraz osoby zainteresowane będą mogli poszerzyć wiedzę na temat fotowoltaiki i projektu. Uroczyste uruchomienie instalacji ma się odbyć jeszcze w grudniu 2012 roku.

Źródło: PAP


Poprzez inicjatywę eksportową "Energie odnawialne" Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii wspiera eksport i rozpowszechnianie na rynkach zagranicznych niemieckich technologii w zakresie energii odnawialnych. Inicjatywa pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom z Niemiec w pozyskiwaniu rynków zbytu za granicą oraz skutecznym umacnianiu swojej pozycji. W ramach inicjatywy eksportowej przedsiębiorstwom udostępniany jest kompleksowy pakiet działań, za pomocą którego mogą w szybki, kompaktowy i skuteczny sposób pozyskać docelowy rynek.

Program dachowych instalacji solarnych dena

Poprzez powołany w 2004 r. "Program dachowych instalacji solarnych dena", Niemiecka Agencja Energetyczna dena pomaga zajmującym się energią słoneczną firmom w pozyskiwaniu nowych rynków. W atrakcyjnych krajach docelowych są montowane pokazowe instalacje solarne, przy czym zapewniona jest duża uwaga ze strony opinii publicznej i reklama oraz realizowanych jest wiele różnych działań z zakresu PR, marketingu i szkoleń. Celem tych wspieranych przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii (niem. BMWi) w ramach inicjatywy eksportowej "Energie odnawialne" projektów modelowych jest zademonstrowanie jakości niemieckich produktów z dziedziny energii odnawialnych, jak również ułatwienie firmom uczestniczącym w projektach wejścia na nowe rynki i pozyskania tam dobrej pozycji.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl