Francja tnie wydatki na oświetlenie - ILUMINACJE - FRANCJA - OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE - ILUMINACJA OBIEKTÓW - PARYŻ - HORECA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Francja tnie wydatki na oświetlenie
drukuj stronę
poleć znajomemu

Francja tnie wydatki na oświetlenie

Francja tnie wydatki na oświetlenie
fot. christine zenino/CC/Flickr

Francuski rząd rozważa wprowadzenie obowiązku wygaszania oświetlenia obiektów publicznych w godzinach nocnych - poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa.

Według informacji IAR rząd Francoisa Hollande'a zamierza wprowadzić w życie przepisy, które będą nakazywały wygaszenia oświetlenia obiektów publicznych od godzinach od 1 w nocy do 7 rano. Plany te uzasadniane są koniecznością oszczędzenia energii.

Oznaczałoby to, że w godzinach nocnych turyści nie mogliby podziwiać słynnej iluminacji około 300 obiektów Paryża, zwanego Miastem Świateł - Wieży Eiffla, zabytkowych kościołów, pomników, pałaców i mostów. Przepisy obowiązywałyby także w innych miastach i miasteczkach Francji.

Plany oszczędności spotkały się jednak z krytyką handlowców, którzy obawiają się, że turyści mniej chętnie będą spacerować po ciemnych ulicach, co odbije się na niższych dochodach w turystyce i branży HoReCa.

IAR przypomina, że od lipca 2012 roku we Francji obowiązuje nakaz gaszenia neonów punktów handlowych między godziną 1 w nocy a 6 rano.

Źródło: IAR

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
wolny elektron
Ale jak to? Nawet z 75% podatkiem dla najbogatszych Francuzów nie ma pieniędzy na podświetlenie wieży Eiffla ;)
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl