Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca 2012/2013 - POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA - STUDENCI - PATENTY - WYNALAZKI - NCBIR - KONKURS TECHNOLOGICZNY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca 2012/2013
drukuj stronę
poleć znajomemu

Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca 2012/2013

Ogólnopolski Konkurs Student-Wynalazca 2012/2013
fot. Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach zaprasza do wzięcia udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”, Konkurs realizowany jest w ramach Projektu pt. „Systemowe Wsparcie Wynalazczości Studenckiej” – program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości studenckiej”, na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Konkurs adresowany jest do studentów studiów I, II i III stopnia oraz absolwentów, którzy w trakcie studiów byli twórcami lub współtwórcami wynalazku/wzoru użytkowego/przemysłowego, który został zgłoszony do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Celem konkursu jest aktywizacja studentów na rzecz badań, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań na rzecz własnej działalności gospodarczej, upowszechnianie wiedzy o ochronie własności przemysłowej, a także promocja młodych wynalazców na forum krajowym i międzynarodowym.

Komisja konkursowa oceniająca zgłoszone rozwiązania przyzna nagrody główne oraz wyróżnienia. Laureaci nagród głównych Konkursu wezmą udział w 41. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków, która odbędzie się w Genewie w dniach 10 - 14 kwietnia 2013 r. Sfinansowane zostaną zarówno koszty stoiska wystawienniczego, jak również podróży i pobytu Twórców w Genewie. Udział w tej prestiżowej wystawie będzie stanowił niepowtarzalną okazję do nawiązania ciekawych kontaktów, znalezienia potencjalnych partnerów biznesowych oraz zdobycia medali i wyróżnień przyznawanych przez międzynarodowe jury.

Inicjatywa wspomagająca młodych twórców i stwarzająca warunki do popularyzacji i promocji wyników ich pracy twórczej uzyskała akceptację m. in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Gospodarki, Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, obejmujących przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Uczestnicy wszystkich edycji Konkursu mają okazję promować rozwiązania oraz Uczelnię także m. in. poprzez udział w Krajowej Giełdzie Wynalazczości Studenckiej i spotkaniach brokerskich, prezentację w Katalogu Wynalazków Studenckich – Oferty Technologiczne oraz rejestrację w Bazie Danych Wynalazków Studenckich.

Na zgłoszenia do Konkursu czekamy do 31 stycznia 2013 r. Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.wynalazca.tu.kielce.pl

proteza

Artur Gmerek, wyróżniony w konkursie Student-Wynalazca 2012 za zgłoszenie patentowe „Robot do rehabilitacji kończyny górnej”, fot. Politechnika Świętokrzyska

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl