Przetarg na przesuwniki fazowe na polskiej granicy z Niemcami - PSE - NIEMCY - 50HERTZ - KRAJNIK - ELEKTROENERGETYKA - POŁĄCZENIE TRANSGRANICZNE - PRZESUWNIKI FAZOWE - WIRTUALNY PRZESUWNIK FAZOWY
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Przetarg na przesuwniki fazowe na polskiej granicy z Niemcami
drukuj stronę
poleć znajomemu

Przetarg na przesuwniki fazowe na polskiej granicy z Niemcami

Przetarg na przesuwniki fazowe na polskiej granicy z Niemcami
fot. ABB

Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły przetarg na dostawę i montaż przesuwników fazowych na liniach transgranicznych w stacjach elektroenergetycznych Krajnik oraz Mikułowa na granicy z Niemcami.

Konieczność instalacji przesuwników fazowych na elektroenergetycznych połączeniach transgranicznych z Niemcami związana jest z potrzebą graniczenia niekontrolowanych przepływów energii elektrycznej produkowanej przez farmy wiatrowe na północy Niemiec przez polskie linie elektroenergetyczne w związku niedostatecznej przepustowości niemieckich sieci.

Stacja Elektroenergetyczna Krajnik 400/220kV znajduje się w okolicach Gryfina, a Stacja Elektroenergetyczna Mikułowa 400/220/110kV leży niedaleko Zgorzelca. Przetarg ma być prowadzony według procedury negocjacyjnej, a wadium ustalono na 6 mln zł.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 20 marca. Najkorzystniejsza oferta ma zostać wybrana według kryterium najniższej ceny. Zamawiający zakłada, że inwestycja będzie realizowana w terminie od 16 września 2013 r. do 31 grudnia 2015 r. 

22 grudnia ubiegłego roku PSE i niemiecki operator systemu przesyłowego 50Hertz podpisały umowę dotyczącą zastosowania Wirtualnego Przesuwnika Fazowego, która reguluje wzajemne działania operatorów w celu ograniczenia nieplanowanych przepływów mocy do systemu polskiego z systemu niemieckiego.

Mechanizm Wirtualnego Przesuwnika Fazowego ma być aktywowany w przypadku gdy zostanie przekroczony ustalony poziom przepływu mocy na połączeniach transgranicznych między systemami elektroenergetycznymi Polski i Niemiec, co mogłoby spowodować zagrożenie bezpiecznej pracy polskiego Krajowego Systemu Elektroenergetycznego oraz gdy zaplanowany import energii elektrycznej do polskiego systemu elektroenergetycznego będzie niższy niż ustalony limit.

Koszty związane z działaniem Wirtualnego Przesuwnika Fazowego poniesie niemiecki operator systemu przesyłowego 50Hertz.

Źródło: CIRE

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl