LG ogłasza masową produkcję elastycznych paneli oświetleniowych OLED - OŚWIETLENIE - OLED - PROJEKTOWANIE OŚWIETLENIA - PANELE OŚWIETLENIOWE - LAMPY OLED - LG CHEM
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności LG ogłasza masową produkcję elastycznych paneli oświetleniowych OLED
drukuj stronę
poleć znajomemu

LG ogłasza masową produkcję elastycznych paneli oświetleniowych OLED

LG ogłasza masową produkcję elastycznych paneli oświetleniowych OLED

W zeszłym tygodniu spółka LG Chem ogłosiła, że planuje rozpoczęcie masowej produkcji pierwszych na świecie giętkich paneli oświetleniowych OLED jeszcze w lipcu tego roku. Giętkie panele OLED o wymiarach 200 x 50 mm, które zaproponuje LG emitują światło o temperaturze barwowej 4000 K przy wydajności 45 lm/W. Jednocześnie koreański producent wprowadzi na rynek sztywne panele oświetleniowe OLED o skuteczności świetlnej 80 lm/W.

Giętkie panele OLED firmy LG mają zaledwie 0,2 mm grubości i ważą zaledwie 0,6 grama. Daje to nowe możliwości projektantom oświetlenia, ale pozwala też w znacznym stopniu oszczędzać energię w aplikacjach wrażliwych na wagę komponentów (elektryczne samochody, samoloty, okręty podwodne, itp.).

LG Chem zastosowało hybrydową strukturę poprzez połączenie emiterów fosforescencyjnych i fluorescencyjnych. Wykorzystano metalowe podłoże, natomiast warstwa ochronna wykonana jest z elastycznego szkła. LG chwali się przy tym, że do procesu wdrożyła własną nowo opracowaną technologię elastycznej enkapsulacji nazwaną Face Seal, którą firma stosuje również przy produkcji sztywnych paneli oświetleniowych.

Elastyczne panele oświetleniowe opracowane LG Chem w swojej strukturze i w ekstrakcji światła podobne są do ich sztywnych szklanych odpowiedników. Dlatego firma oczekuje, że wszelkie postępy na polu wydajności i innych parametrów świetlnych elastycznych paneli będzie można zaimplementować wkrótce po ich wprowadzeniu w sztywnych panelach OLED. LG Chem ogłosiła plany rozpoczęcia masowej produkcji paneli OLED o wydajności 80 lm/W w lipcu 2013 roku, więc zapewne w kilka miesięcy później możemy spodziewać się elastycznych OLED-ów dających 80 lumenów z każdego wata mocy.

Źródło: oled-info.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl