Nowy laboratoryjny rekord wydajności diod Power LED - LED - BADANIA I ROZWÓJ - R&D - REKORD WYDAJNOŚCI - POWER LED - SKUTECZNOŚĆ ŚWIETLNA - CREE - XLAMP
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy laboratoryjny rekord wydajności diod Power LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy laboratoryjny rekord wydajności diod Power LED

Nowy laboratoryjny rekord wydajności diod Power LED

Wynikiem 276 lumenów na wat inżynierowie z firmy Cree pobili własny rekord skuteczności świetlnej białych diod POWER LED w warunkach laboratoryjnych. Ten kolejny już kamień milowy w przemyśle LED przewyższa rekord z zeszłego roku, kiedy to udało się osiągnąć 254 lm/W i obrazuje dynamikę rozwoju technologii w przemyśle oświetlenia LED.

Pobicie nowego rekordu umożliwiła innowacyjna technologia Cree SC3 Technology Platform, wykorzystywana w serii Cree XLamp® LED. Platforma SC3 Technology to zaawansowany postęp w architekturze chipów LED bazująca na nowym projekcie obudów.

Cree poinformowało, że rekordowy wynik 276 lm/W został zarejestrowany przy zasilaniu prądem 350 mA oraz skorelowanej temperaturze barwowej 4401 K.

 – Zasadniczym założeniem działań badawczo-rozwojowych Cree jest nieugięty nacisk na innowacje, które ostatecznie napędzają upowszechnienie LED. Innowacje w naszych laboratoriach są podstawą dla naszego oświetlenia klasy XLamp. Wyższa wydajność diod umożliwi na nowe i lepsze aplikacje oświetleniowe i pozwoli obniżyć koszty produktów końcowych – powiedział John Edmond, współzałożyciel Cree i dyrektor zaawansowanej optoelektroniki.

Źródło: Cree

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl