Zakończyła się VI edycja Konkursu „Elektryzująca Pasja” - ELEKTRYZUJĄCA PASJA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Zakończyła się VI edycja Konkursu „Elektryzująca Pasja”
drukuj stronę
poleć znajomemu

Zakończyła się VI edycja Konkursu „Elektryzująca Pasja”

Zakończyła się VI edycja Konkursu „Elektryzująca Pasja”
fot. EGO PR

29 kwietnia na uroczystej Gali na Politechnice Wrocławskiej ogłoszono nazwiska zwycięzców tegorocznej edycji „Elektryzującej Pasji”. Spośród 47 nadesłanych na Konkurs prac największe wrażenie na Jury zrobił uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych nr 3 w Warszawie - Michał Chełstowski z projektem „Quadrocopter”. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, Centrum Kształcenia Praktycznego, Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego oraz inicjatora przedsięwzięcia - firmy ELEKTROTIM S.A. zadecydowało również o przyznaniu 3 dodatkowych nagród oraz wyróżnień.

Najważniejszym punktem uroczystości było ogłoszenie nazwisk autorów zwycięskich i wyróżnionych prac, wręczenie nagród oraz prezentacja ich projektów w Galerii Pasjonatów. Podsumowania trwających od prawie sześciu miesięcy konkursowych zmagań dokonał Andrzej Diakun, Prezes Zarządu ELEKTROTIM S.A: Od I edycji „Elektryzującej Pasji” w 2007 roku zachęcamy młodzież do poświęcania czasu na rozwój własnych pasji. W niedalekiej przyszłości i przy odpowiednim wsparciu nabyte dzięki temu umiejętności, mogą pomóc jej w odniesieniu sukcesu zawodowego. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej uczniów decyduje się podjąć inicjatywę i spróbować swoich sił w konkursowej rywalizacji. VI edycja po raz kolejny pokazała, jak wiele nieznanych talentów i wyjątkowych pasji czeka wciąż na odkrycie.

O tytuł Największego Pasjonata VI edycji „Elektryzującej Pasji” walczyło 59 uczniów, w tym 9 zespołów, z 16 szkół ponadgimnazjalnych z Legnicy, Wrocławia, Częstochowy, Warszawy, Kędzierzyna – Koźla, Wałbrzycha, Włocławka, Katowic, Gdyni i Przemyśla. Konkurs zrealizowano w dwóch etapach. W I etapie Jury musiało wybrać 10 najlepszych projektów spośród 47 prac, przedstawiających pasję z dowolnego obszaru zainteresowań (w odróżnieniu do wcześniejszych edycji, pasja nie musiała być powiązana z elektryką, elektroniką i automatyką). Do II etapu zakwalifikowało się 10 finalistów, których prace wykazały najwięcej elementów racjonalizatorskich i nowatorskich, wysoki poziom redakcyjny, a osiągnięte efekty jego działań pozytywnie zaskoczyły Jury. W drugiej odsłonie konkursowych zmagań uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie swojego projektu na forum i przekonanie konkursowej komisji, że to właśnie ich pasja jest najbardziej elektryzująca.

Wyniki finału Konkursu trzymane były w ścisłej tajemnicy aż do samej Gali. Z dużym aplauzem goście przyjęli wiadomość o przyznaniu głównej nagrody Michałowi Chełstowskiemu z Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych nr 3 w Warszawie za projekt „Quadrocopter”. W swojej pracy uczeń połączył szeroką wiedzę nt. mechaniki i elektroniki z kreatywnym myśleniem. „Quadrocopter” działa na zasadzie helikoptera, różni się jednak od niego ilością wirników. Dzięki 4 mocnym silnikom, urządzenie może służyć jako transport pierwszej pomocy w niebezpiecznych warunkach. Jury doceniło pomysłowość autora, który przezwyciężając liczne problemy konstrukcyjne napotkane na swej drodze, stworzył ciekawy i niebanalny projekt.

II miejsce w konkursie Jury przyznało Tomaszowi Knapikowi z Zespołu Szkół nr 18 we Wrocławiu za projekt „Nie odrzucajmy lamp elektronowych – muzycy nadal ich potrzebują”. Zbudowany przez niego wzmacniacz to efekt długiej pracy i wielu wyrzeczeń, które zostały docenione podczas drugiej już próby sprawdzenia swoich sił w „Elektryzującej Pasji”. Duże wrażenie zrobiła na Jury nie tylko determinacja i konsekwencja ucznia w realizacji marzeń, ale również porywająca prezentacja możliwości wzmacniacza z profesjonalnym gitarzystą w duecie.

III nagrodę otrzymali ex aequo: Norbert Kowalczyk za projekt „Grafika komputerowa moją przyszłością” z Zespołu Szkół Elektroniczno-Mechanicznych w Legnicy oraz Hubert Bakalarski za „Wykrywacz wyładowań atmosferycznych” z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku. Ich prace to dowód na to, że prawdziwa pasja i poświęcenie wolnego na realizację hobby, już w bardzo młodym wieku, może zaprocentować sukcesem.

ELEKTROTIM S.A. jako inicjator przedsięwzięcia chce inspirować, zachęcać oraz dostarczać niezbędnych środków do przeprowadzenia konkretnych działań. Jest to możliwe również dzięki zaangażowaniu innych firm, włączających się w konkursowe działania. Współorganizatorami konkursu są firmy zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Elektroinstalacyjnym, które jest patronem merytorycznym programu. Patronem honorowym jest Wydział Edukacji UM Wrocławia. Patronat medialny nad VI edycją Konkursu objął też serwis elektroonline.pl

Konkurs „Elektryzująca Pasja” prawdopodobnie nie zaktywizowałaby tak wielu zdolnych ludzi, gdyby nie zaangażowanie kadry pedagogicznej i Dyrekcji szkół. O efektach pracy Koordynatorów Konkursowych, która polega na wsparciu i motywowaniu uczniów, ale także w aktywnym pośredniczeniu w wymianie informacji między uczestnikami a Organizatorami, świadczy rosnąca z roku na rok jakość i ilość zgłaszanych przez nich projektów. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl