Projektor LED Lumigrids dla rowerzystów - LED - BEZPIECZEŃSTWO - CHINY - PROJEKTOR LED - ROWER - LAMPA ROWEROWA - REDDOT
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Projektor LED Lumigrids dla rowerzystów
drukuj stronę
poleć znajomemu

Projektor LED Lumigrids dla rowerzystów

Projektor LED Lumigrids dla rowerzystów
fot. yankodesign.com

Lumigrids to projektor LED do roweru, który ma poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy rowerem nocą. Urządzenie wyświetla na ziemi przed rowerem kwadatorą siatkę, która pozwala cykliście obserwowanie zmian nawierzchni, zwracając uwagę na dziury i przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed rowerem. Projekt otrzymał nagrodę w prestiżowym konkursie Reddot w kategorii "bezpieczeństwo". 

Projektor Lumigrids może być zamocowany na kierownicy roweru i zasilany przez wbudowaną baterię albo dynamo rowerowe.

Projektor LED Lumigrids dla rowerzystów

Jak wyjaśniają projektanci, na płaskiej powierzchni drogi wyświetlana siatka składa się ze standardowych kwadratów. Na chropowatej powierzchni drogi kratki odpowiednio sie odkształcają. Obserwując ruch i deformacje sieci, kierowca może intuicyjnie zareagować na dziury w jezdni, krawężniki, nierówną i/lub niebezpieczną nawierzchię. Ponadto świetlna matryca czyni rower bardziej widocznym dla pieszych, pojazdów i innych uczestników ruchu co zmniejsza prawdopodobieństwo kolizji.

Lumigrids ma trzy tryby pracy różniące się rozmiarami siatki, które można dostosowania do różnych sytuacji: Tryb normalny (140x180mm), szybki tryb (140x260mm) i tryb Team (300x200mm).

Projektor LED Lumigrids dla rowerzystów

Projektor Lumigrids powstał na chińskim uniwersytecie Suchuan jako owoc pracy zespołu badawczego w składzie: Prof. Gan Jing, Xun Zhang, An Pengcheng, Sun Yan, Jiang Cong, Li Ke, Du Tao, Zheng Yuemei, Cai Jing & Liu Zhenghao.

Źródło: yankodesign.com

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (1)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
Gość
gdzie można kupić bo szukam od tygodnia?

REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl