Nowe centrum projektowe online dla projektów open-source - ELEKTRONIKA - PROJEKTOWANIE - OPEN SOURCE - PODZESPOŁY ELEKTRONICZNE - RS COMPONENTS - DESIGN SPARK - ARDUINO - BEAGLE BONE - OSHUG
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowe centrum projektowe online dla projektów open-source
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowe centrum projektowe online dla projektów open-source

Nowe centrum projektowe online dla projektów open-source

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, stworzyła centrum projektowe „Open Source Design Centre”, czyli kompleksową bezpłatną platformę do tworzenia układów open-source dostępną na stronie designspark.com przeznaczonej dla projektantów elektroniki.

Open Source Design Centre to rzetelne źródło informacji na temat projektowania open-source w jednym, łatwym w obsłudze portalu. Oferuje wiarygodne informacje na temat zagadnień takich, jak wytyczne dotyczące licencji open-source czy porady na temat zarządzania sprzętem i oprogramowaniem. Celem centrum jest edukowanie inżynierów w dziedzinie projektowania open-source, zachęcanie ich do tworzenia tego typu projektów i udzielanie im niezbędnej pomocy w tym zakresie.

Firma RS Components stworzyła Open Source Design Centre we współpracy z Andrew Backiem, wiodącym ekspertem w dziedzinie podzespołów open-source i jednym z założycieli Open Source Hardware User Group (OSHUG), czołowej grupy sprzętowej open-source w Wielkiej Brytanii, utworzonej w 2010 roku. 

Open Source Design Centre jako centrum informacji dla inżynierów tworzących projekty przy użyciu podzespołów typu open-source

 – Podzespoły open-source do niedawna stanowiły najniższą półkę w branży projektowania układów elektronicznych, ale wraz z rosnącymi możliwościami związanymi z przemysłem, edukacją i eksperymentowaniem zainteresowanie nimi nieustannie rośnie. Dzięki współpracy z firmą RS uzyskujemy dostęp do ogromnej globalnej bazy inżynierów na stronie designspark.com, z których wielu będzie kluczowymi graczami w przekształcaniu podzespołów open-source w popularne komponenty elektroniczne – mówi Andrew Back.

 – Rosnąca popularność projektów open-source stała się szczególnie widoczna w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wraz z wprowadzeniem na rynek nowych wersji ekonomicznych płytek uruchomieniowych, takich jak Arduino czy BeagleBone. Również Raspberry Pi stworzył ogromny popyt na tego typu platformy na całym świecie. Firma RS to zaufane źródło informacji na temat nowych projektów i technologii dla inżynierów. Nasze nowe centrum projektowe Open Source Design Centre gromadzi kluczowe informacje, które będą wspierać użytkowników na wszystkich etapach cyklu badań, rozwoju i projektowania – mówi David Tarrant, Head of Community Development w RS Components. 

Źródło: RS

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl