Inteligentne liczniki pozwolą kontrolować odbiorcom wysokość wydatków - URE - ZUŻYCIE ENERGII - INTELIGENTNE LICZNIKI - INTELIGENTNE OPOMIAROWANIE - MAREK WOSZCZYK - POMIAR PRĄDU
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Inteligentne liczniki pozwolą kontrolować odbiorcom wysokość wydatków
drukuj stronę
poleć znajomemu

Inteligentne liczniki pozwolą kontrolować odbiorcom wysokość wydatków

Inteligentne liczniki pozwolą kontrolować odbiorcom wysokość wydatków
fot. eon.com

W rozmowie z Rzeczpospolitą prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) Marek Woszczyk tłumaczył jak będzie wyglądał dostęp do danych zebranych przy udziale inteligentnych liczników. 

Jak przekazał gazecie prezes Woszczyk, nowy system powinien być scentralizowany, a gromadzenie, przetwarzanie 
i udostępniania danych pomiarowych powinno zostać przypisane do niezależnego od dystrybutorów energii i jej sprzedawców podmiotu, który w swej działalności będzie podlegał regulacjom prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 

 – Szczegóły zużycia energii danej osoby pozna jedynie sprzedawca, od której kupuje ona energię elektryczną, pozostałe podmioty nie powinny być w stanie tego ustalić, chyba że odbiorca świadomie zgodził się udostępnienie takich danych  powiedział dziennikowi prezes URE.

Jawne powinny być za to przetworzone, zanimizowane dane o zużyciu energii przez poszczególne kategorie odbiorców przyłączonych do danej sieci, co pozwoli przygotować sprzedawcom specjalną ofertę cenową skierowaną do danej grupy konsumentów  poinformował Rzeczpospolitą prezes Woszczyk.

Inteligentne liczniki dadzą możliwość rozliczania się wg rzeczywistego zużycia energii, co da konsumentom możliwość wpływania swoim zachowaniem na wydatki za energię elektryczną, możliwe stanie się także wysłanie do licznika np. sygnału, by dla danego odbiorcy ograniczył pobór mocy - powiedział gazecie prezes URE.

Źródło: Rzeczpospolita
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl