Sharp wprowadza na polski rynek oświetlenie uliczne LED - OŚWIETLENIE ULICZNE - SHARP - OŚWIETLENIE LED - OPRAWY LED - RYNEK OŚWIETLENIOWY - LAMPY ULICZNE LED - TFF
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Sharp wprowadza na polski rynek oświetlenie uliczne LED
drukuj stronę
poleć znajomemu

Sharp wprowadza na polski rynek oświetlenie uliczne LED

Sharp wprowadza na polski rynek oświetlenie uliczne LED
fot. Sharp

Japoński producent Sharp rozszerza ofertę produktów dostępnych w Polsce o nową kategorię - oświetlenie uliczne LED. Produkty oświetlenia ulicznego Sharp w technologii LED oferowane będą na rynku polskim przez wyłącznego dystrybutora - firmę TFF S.A.

Doświadczenie firmy Sharp w dziedzinie LED sięga lat sześćdziesiątych, rozpoczęto wówczas intensywne prace badawcze nad tą technologią. Masową produkcję diod LED Sharp uruchomił w 1972 roku. W następnych latach stopniowo udoskonalano kolejne produkty. Znalazły one zastosowanie przede wszystkim w telewizorach Sharp oraz jako podzespoły w pozostałych urządzeniach marki oraz innych producentów elektroniki. W 2008 roku Sharp wprowadził do sprzedaży swoje pierwsze produkty z kategorii oświetlenia LED. Dziś w ofercie firmy znajduje się szereg produktów LED Lighting, tak do wnętrz, jak i zastosowań przemysłowych, czy instalacji ulicznych.

Oświetlenie LED Sharp oferowane jest głównie w Japonii i USA. Od 2013 roku produkty oświetlenia ulicznego LED Sharp dostępne będą także w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce za ich sprzedaż odpowiedzialna będzie firma TFF S.A.

 – Widzimy duży potencjał w kategorii oświetlenia LED. Według raportu Międzynarodowej Organizacji Pracy z maja 2012 r. udział technologii LED w rynku rośnie w coraz szybszym tempie - przewiduje się, że do roku 2020 zwiększy się on o 60%, dając zatrudnienie ok. 60 milionom osób na całym świecie*. Jednoznacznie wskazuje to, że także Europa Centralna i Wschodnia, w tym Polska stają się doskonałym rynkiem rozwoju dla tej kategorii produktowej. Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości w dziedzinie LED Lighting, zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą TFF S.A.. Doświadczenie naszego Partnera oraz dotychczasowa współpraca dają nam pewność, że wspólnie uda się nam odnieść sukces także w tej materii – powiedział Jacek Klekowski, President Sharp Electronics Eastern Europe.

 – Firma TFF S.A. (dawniej TORELL S.A.) to wieloletni partner biznesowy firmy Sharp. Od kilkunastu lat wspieramy naszego japońskiego partnera w rozwoju kategorii produktowych skierowanych dla biznesu, m.in. urządzeń wielofunkcyjnych. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy propozycję kooperacji w zakresie oświetlenia LED. Potencjał rynkowy jest ogromny. Dołożymy wszelkich starań, by go wykorzystać. Naszą współpracę zaczynamy od oświetlenia ulicznego, nie wykluczamy jednak poszerzenia portfolio o kolejne produkty z kategorii LED Lighting od Sharp – powiedział Stanisław Fiedur, Prezes TFF S.A.

Za stosowaniem oświetlenia LED w miejsce konwencjonalnych opraw przemawia szereg argumentów. Według firmy Sharp jednym z najważniejszych jest jego energooszczędność, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz brak zastosowania substancji niebezpiecznych dla środowiska. Połączenie powyższych zalet technologii LED z wysoką trwałością opraw gwarantuje szybki okres zwrotu z inwestycji.

Sharp wprowadza na polski rynek lampy uliczne LED

* Raport „Working towards sustainable development: Opportunities for decent work and social inclusion in a green economy”, Międzynarodowa Organizacja Pracy, maj 2012r.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl