Nowy 8-bitowy komputer FIGnition inFUZE - RS COMPONENTS - ZESTAW DEWELOPERSKI - PŁYTKA PROJEKTOWA - PŁYTKA EWALUACYJNA - MINIKOMPUTERY - FORTH - 8-BIT - FIGNITION
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Nowy 8-bitowy komputer FIGnition inFUZE
drukuj stronę
poleć znajomemu

Nowy 8-bitowy komputer FIGnition inFUZE

Nowy 8-bitowy komputer FIGnition inFUZE
fot. RS Components

Niewielka płytka deweloperska w przystępnej cenie — narzędzie dla początkujących użytkowników umożliwiające zdobycie podstawowej wiedzy na temat działania sprzętu komputerowego. 

RS Components (RS) globalny dostawca komponentów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu wprowadził do swojej oferty FIGnition inFUZE  niedrogi, 8-bitowy komputer FIGnition przeznaczony do samodzielnego złożenia. Płytka została zaprojektowana głównie do celów edukacyjnych  w prosty i praktyczny sposób przybliża podstawy działania komputera‍.

Zestaw FIGnition obejmuje niewielką płytkę drukowaną oraz komponenty, które należy na niej zamontować: 8-bitowy mikrokontroler ATmega328 20 MHz, pamięć Flash 512 KB oraz pamięć RAM 8 KB.

FIGnition jest wyposażony w język programowania Forth zapewniający prostą obsługę i interaktywną naukę. Komputer jest zasilany za pośrednictwem portu USB, a płytkę podłącza się do telewizora korzystającego z formatu PAL lub NTSC, wyświetlającego tekst 25 x 24 lub obraz bitmapowy w rozdzielczości 160 x 160. Do korzystania z urządzenia nie potrzeba dodatkowej klawiatury i myszki — wszystkie polecenia i programowanie wykonuje się za pomocą wbudowanej ośmioklawiszowej klawiatury będącej częścią zestawu.

FIGnition inFUZE

Zestaw FIGnition inFUZE od firmy RS Components zawiera także przykładowe programy, w tym gry i narzędzia zaprogramowane w pamięci Flash. Analogowy rejestrator danych jest narzędziem szczególnie przydatnym w środowisku szkolnym, ponieważ umożliwia podłączenie prostych czujników i graficzne wyświetlanie pomiarów. Cały kod źródłowy jest widoczny, co umożliwia uczniom jego modyfikację przed przystąpieniem do tworzenia własnego kodu.

Na stronie internetowej FIGnition można znaleźć obszerne instrukcje montażu oraz przystępne samouczki, natomiast na forum można dzielić się pomysłami i opiniami z innymi twórcami projektów na bazie FIGnition.

FIGnition inFUZE to proste i niedrogie narzędzie edukacyjne dla osób, które chcą poznać tajniki działania sprzętu komputerowego. Płytka wymaga tylko podstawowych urządzeń peryferyjnych, a przylutowanie poszczególnych elementów trwa nie więcej niż godzinę. Dla Juliana Skidmore'a, twórcy FIGnition, inspiracją do jego budowy była pierwsza generacja komputerów 8-bitowych, takich jak Sinclair ZX80, który był źródłem wiedzy o projektach sprzętowych dla wielu przyszłych elektroników. 

 – Budowanie zestawu FIGnition inFUZE od podstaw to dla młodych ludzi wspaniały, interaktywny sposób zdobywania praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu sprzętu komputerowego. Jego niska cena sprawia, że jest powszechnie dostępny oraz stanowi cenne narzędzie do celów edukacyjnych. To jedna z wielu łatwych w obsłudze płyt rozbudowy typu open-source, których pojawia się coraz więcej na rynku. Korzystanie z nich jest świetną zabawą i wprowadzeniem do podstaw konstrukcji komputerów dla pokolenia przyszłych inżynierów elektroników – mówi Jonathan Boxall, Global Head of Semiconductors, RS Components. 

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl