Dzień Systemów Informacji Geograficznej na polskich uczelniach - GOOGLE - NAWIGACJA SATELITARNA - GPS - MAPA - NAWIGACJA - TECHNOLOGIA
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Dzień Systemów Informacji Geograficznej na polskich uczelniach
drukuj stronę
poleć znajomemu

Dzień Systemów Informacji Geograficznej na polskich uczelniach

Dzień Systemów Informacji Geograficznej na polskich uczelniach
Warsztaty poświęcone Google Earth, nauka tworzenia własnych map i posługiwania się systemem GPS, to niektóre z atrakcji przygotowanych przez polskie uczelnie z okazji obchodów GIS Day - Dnia Systemów Informacji Geograficznej. W środę, 18 listopada br. odbędzie się on już po raz jedenasty na kilkunastu uczelniach w Polsce.

Jak informuje rzecznik Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Małgorzata Wanke-Jakubowska, w tym dniu na całym świecie organizowane są spotkania przybliżające istotę GIS młodzieży szkolnej, studentom, pracownikom firm oraz innym osobom i organizacjom.

W Polsce "GIS Day” będą obchodziły uczelnie z m.in. Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Poznania.

WARSZAWA

Otwartą imprezę "GIS Day na Uniwersytecie Warszawskim” przygotował Wydział Geografii i Studiów Regionalnych tej uczelni. Uniwersytet bierze udział w obchodach dnia już po raz drugi. Z pomocą wykładów, warsztatów komputerowych i sesji posterowych uczestnicy będą mogli poznać zakres zastosowań technologii GIS. Wydarzenie rozpocznie referat wprowadzający Agaty Ciołkosz-Styk, która wyjaśni czym jest Sysstem Informacji Geograficznej. Później uczestnicy dowiedzą się: czy aplikacja GIS może zastąpić kartografa, w jaki sposób stosować ten system w portalach miejskich i czy możliwa jest nawigacja stworzona specjalnie na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Zajęcia odbędą się na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych przy ul. Krakowskie Przedmieście 30 w Audytorium im. W. Nałkowskiego (s. 102). Szczegółowy program warszawskiego GIS Day, jest dostępny na stronie: www.gisday.uw.edu.pl/program.php

WROCŁAW

We Wrocławiu już od kilku lat GIS Day organizują wspólnie trzy uczelnie: Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika i Uniwersytet Wrocławski. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką GIS będą mogły wziąć udział w warsztatach i seminariach, podczas których dowiedzą się co widać z Kosmosu, zobaczą trójwymiarowe prezentacje, poznają tajniki Gogle Earth, nawigacji satelitarnej i geoportali.

Organizatorem zajęć jest Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyki działające przy wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Zajęcia odbędą się w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A. W ubiegłorocznych warsztatach uczestniczyło około 500 osób, w tym ponad 300 uczniów szkół średnich oraz 30 nauczycieli.

KRAKÓW

Z okazji krakowskiego Dnia Systemów Informacji Geograficznej uczniowie gimnazjów w ramach bloku popularno-naukowego, wezmą udział w warsztatach Gogle Earth, dowiedzą się jak tworzyć mapy i korzystać z systemu GPS. Andrzej Kotarba z UJ wyjaśni jak satelita "widzi” zachmurzenie, a Katarzyna Ostapowicz wspólnie z Barbarą Jaśkowiec przedstawią podstawy teledetekcji.

Krakowski GIS Day odbędzie się w Kampusie 600-lecia odnowienia UJ, przy ul. Gronostajowej 7. Po raz pierwszy wspólnie organizują go: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza i Uniwersytet Rolniczy.

Informacje na temat krakowskiej edycji wydarzenia są dostępne na stronie: www.gis.geo.uj.edu.pl/gisday2009/default.htm

POZNAŃ

W Poznaniu Międzynarodowy Dzień Systemów Informacji Geograficznej będzie obchodzony już po raz szósty. Organizatorem wydarzenia jest Zakład Geodezji i Kartografii Środowiska tamtejszego Uniwersytetu Przyrodniczego. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in.: nowoczesne technologie pozyskiwania informacji przestrzennej, zastosowania leśnych map numerycznych i technologie laserowego skaningu naziemnego w badaniach środowiska.

Wykłady będą się odbywały w gmachu Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Piątkowskiej 94, wejście A, sala 111. Program poznańskiego GIS jest dostępny na stronie: www.lp.gov.pl/Members/Magda/program.rtf/view

Obchody Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej zaplanowano również m.in.: na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie.

***

GIS Day obchodzony jest na całym świecie od 1987 roku. Inicjatorem i patronem wydarzenia jest National Geographic Society oraz firma Environmental Systems Research Instiitute (ESRI). Jest to wydarzenie o skali globalnej, będące częścią Tygodnia Świadomości Geograficznej (Geography Awareness Week), trwającego od 16 do 20 listopada br.

W ramach wydarzenia twórcy technologii i idei GIS dzielą się swoimi osiągnięciami oraz przedstawiają perspektywy rozwoju. Prezentują najnowocześniejsze aplikacje oraz propagują ich wdrażanie w ośrodkach akademickich, naukowych, szkołach czy innych ośrodkach rozwojowych na całym świecie.

naukawpolsce.pap.pl
follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl