Żarówki LED o wydajności 135 lm/W i szerokim kącie świecenia - ŻARÓWKI LED - OŚWIETLENIE LED - LAMPY LED - SKUTECZNOŚĆ ŚWIETLNA - GEMBIRD
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Żarówki LED o wydajności 135 lm/W i szerokim kącie świecenia
drukuj stronę
poleć znajomemu

Żarówki LED o wydajności 135 lm/W i szerokim kącie świecenia

Żarówki LED o wydajności 135 lm/W i szerokim kącie świecenia
fot. indiegogo.com

Firma Gembird, dostawca akcesoriów komputerowych, wyprodukowała żarówkę LED o wydajności wynoszącej 135 lumenów na wat. Model EnerGenie LED ma zatem ok. 40% lepszą skuteczność świetlną od obecnie dostępnych odpowiedników oraz dłuższą żywotność. Było to możliwe dzięki zastosowaniu rurki cieplnej, która do tej pory była głównie wykorzystywana do chłodzenia procesorów komputerowych. Producent jako pierwszy użył jej w żarówce LED i zgłosił ją do opatentowania.

Gembird planuje wprowadzić żarówki na masowy rynek w marcu 2014 roku. Producent zgłosił swoją żarówkę w serwisie Indiegogo, który umożliwia społeczne finansowanie różnych projektów. Celem firmy nie jest jednak pozyskanie funduszy, lecz zdobycie informacji, które kraje są najbardziej zainteresowane jej produktami. Konsumenci, którzy chcą, aby żarówki były dostępne w Polsce, powinni więc odwiedzić stronę projektu w serwisie indiegogo.com. Kampania wygasa 22 listopada 2013 r.

Produkty z linii EnerGenie odznaczają się niskim zużyciem energii i są przyjazne dla środowiska. Dzięki efektywnemu chłodzeniu, nawet po kilku latach użytkowania żarówki EnerGenie LED nie obniżają swojej wydajności. Dla porównania tradycyjne produkty oświetleniowe już po 10 tys. godzin pracy tracą 30% intensywności światła. Ponadto żarówki EnerGenie LED charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Oznacza to, że w trakcie ich eksploatacji użytkownik musiałby kupić kilka tradycyjnych żarówek.

Z kolei, w przeciwieństwie do żarówek energooszczędnych, EnerGenie LED są odporne na częste włączanie i wyłączanie. Żarówka energooszczędna przy takim sposobie użycia bardzo szybko przestaje działać. Poza tym ten typ oświetlenia zawiera rtęć, która jest groźna dla otoczenia, i wiąże się z wysokimi kosztami recyklingu. Stosowanie EnerGenie LED, przekłada się więc nie tylko na realne oszczędności ale i na dbałość o środowisko.

Szeroki kąt świecenia

W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek 2D producent rozmieścił diody LED w trzech wymiarach. Efektem jest większy kąt oświetlenia powierzchni – 330 stopni, podczas gdy wynik tradycyjnych żarówek to 140-160 stopni. Dodatkowo EnerGenie LED mają wysoki wskaźnik oddawania barw wynoszący 85 CRI. Dzięki temu kolory są realistyczne, a oświetlone przedmioty wyglądają naturalnie.

Żarówki EnerGenie LED dostępne są w trzech wariantach 8W, 10W i 12W. Model o mocy 12W stanowi odpowiednik tradycyjnych żarówek 100W. Producent zakłada, że sugerowana cena detaliczna będzie wynosiła 39.95 euro. Osoby, które zdecydują się na dotację w ramach serwisu Indiegogo mogą w przedsprzedaży liczyć na 60 proc. rabatu w stosunku do zapowiedzianych cen detalicznych.

Gembird EnerGenie LED

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl