Moduł kamery na podczerwień do Raspberry Pi dostępny w RS Components - KAMERA - PODCZERWIEŃ - RS COMPONENTS - RASPBERRY PI - PI NOIR
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Moduł kamery na podczerwień do Raspberry Pi dostępny w RS Components
drukuj stronę
poleć znajomemu

Moduł kamery na podczerwień do Raspberry Pi dostępny w RS Components

Moduł kamery na podczerwień do Raspberry Pi dostępny w RS Components
fot. RS Components

Firma RS Components (RS), globalny dystrybutor produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, wzbogaciła swoją ofertę o innowacyjny produkt Fundacji Raspberry Pi. Moduł Pi NoIR, w cenie 81 zł, jest odmianą istniejącego już na rynku modułu kamery do Raspberry Pi, umożliwiającego działanie w paśmie światła widzialnego i dostępnego w ofercie RS od końca zeszłego roku. Podobnie jak jego poprzednik, nowy moduł jest wyposażony w ten sam czujnik obrazu o rozdzielczości 5 megapikseli, ale nie zawiera filtru podczerwieni, co umożliwia rejestrację światła podczerwonego.

Moduł Pi NoIR został zaprojektowany do różnorodnych zastosowań, w tym również wymagających pracy w ciemności (np. systemów ochrony lub monitorowania zachowań zwierząt o nocnym trybie życia), obrazowania hiperspektralnego, astronomii i badania zjawisk paranormalnych i umożliwia wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 2592 x 1944. Niewielki moduł o wymiarach zaledwie 20 mm x 25 mm x 9 mm pozwala również na nagrywanie filmów o rozdzielczości do 1080p HD z szybkością 30 klatek na sekundę, dzięki czemu użytkownicy modeli A i B Raspberry Pi mogą tworzyć własne aplikacje wideo. Płytkę można podłączyć do nieużywanych styków CSI w komputerze Raspberry Pi, a do sterowania używany jest interfejs I²C. 

Do rozpoczęcia pracy z modułem Pi NoIR wymagana jest płytka Raspberry Pi, karta SD z zainstalowanym systemem operacyjnym oraz pakiet baterii lub zasilacz. Do opcjonalnych dodatków należą: lampa podczerwieni, podstawa kamery Raspberry Pi oraz przewody zapewniające łączność za pośrednictwem interfejsów HDMI, VGA i Ethernet. Wszystkie części zestawu są dostępne bezpośrednio w ofercie magazynowej RS Components.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl