Długopis, który tworzy obwody elektryczne - GADŻETY - UNIVERSITY OF ILLINOIS - EDUKACJA - KICKSTARTER - CIRCUIT SCRIBE - OBWODY ELEKTRYCZNE
Farnell, An Avnet Company   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Phoenix Contact Sp. z o.o.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Długopis, który tworzy obwody elektryczne
drukuj stronę
poleć znajomemu

Długopis, który tworzy obwody elektryczne

Długopis, który tworzy obwody elektryczne
fot. Circuit Scribe

W amerykańskim serwisie crowdfundingowym Kickstarter pojawił się niezwykły wynalazek. Naukowcy z University of Illinois zaprezentowali długopis, który dzięki specjalnemu, nietoksycznemu, srebrnemu tuszowi umożliwia rysowanie działających obwodów elektrycznych na zwykłej kartce papieru.

Circuit Scribe - tak nazywa się prezentowany wynalazek, ma zadanie ułatwienia różnego rodzaju prac projektowych. Produkt jest kierowany przede wszystkim do uczniów, studentów i nauczycieli - ma ułatwić projektowanie obwodów na zajęciach dydaktycznych.

Pomysł sam w sobie nie jest rewolucyjny, ponieważ nie jest to pierwszy atrament na rynku przewodzący prąd, ale jak do tej pory jest jednym z najlepiej dopracowanych rozwiązań. Do tego ubrany w tak przyjazną formę i okraszony dużą ilością dodatków zapewni wiele godzin pracy lub dobrej rozrywki dla uczniów i majsterkowiczów.

Cena Circuit Scribe na Kickstarterze wynosi 20$, ale za dodatkowe 10$ autorzy dodają pakiet oporników, kondensatorów, baterii i przełączników do tworzenia bardziej złożonych konstrukcji. Poniższe filmy prezentują ideę działania długopisu.

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (5)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
No avatar
fb.com/ GruntToPrund
@xkrisux: elektrycznego skrybę możemy dostać najwcześniej w czerwcu 2014 r. pod warunkiem wsparcia tego projektu: http://kck.st/1ezRkXJ

Do kupienia prawdopodobnie pewnie jeszcze później...
No avatar
xkrisux
Ciekawe kiedy takie cacko bedzie można kupic u nas?To by rozwiązało wiele problemow z obwodamo płytek.Chętnie bym cos takiego kupił.Cena nawet jest ok.
No avatar
001
Świetne!
No avatar
Gość
Dobre!
Brak obrazka
Gratulacje dla wynalazczyni!
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl