Polsko-francuskie porozumienie o współpracy w dziedzinie techniki nuklearnej - NAUKA - ENERGETYKA JĄDROWA W POLSCE - FRANCJA - BADANIA I ROZWÓJ - POLSKIE TOWARZYSTWO NUKLEONICZNE
Farnell, An Avnet Company   Phoenix Contact Sp. z o.o.   Przedstawicielstwo Handlowe Paweł Rutkowski   Fluke Europe B.V.  

Energetyka, Automatyka przemysłowa, Elektrotechnika

Dodaj firmę Ogłoszenia Poleć znajomemu Dodaj artykuł Newsletter RSS
strona główna Aktualności Polsko-francuskie porozumienie o współpracy w dziedzinie techniki nuklearnej
drukuj stronę
poleć znajomemu

Polsko-francuskie porozumienie o współpracy w dziedzinie techniki nuklearnej

Polsko-francuskie porozumienie o współpracy w dziedzinie techniki nuklearnej
fot. Gretchen Mahan/CC/Flickr
Polskie Towarzystwo Nukleoniczne (PTN) i Francuskie Towarzystwo Energii Jądrowej (SFEN) podpisały we czwartek 28 listopada 2013 porozumienie o współpracy w dziedzinie techniki nuklearnej.

Porozumienie zostało podpisane w warszawskiej siedzibie Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej. Ma się przyczynić do postępu naukowo-technicznego w energetyce jądrowej – czytamy w czwartkowym komunikacie Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej.

Porozumienie będzie obowiązywać przez 5 lat. Umożliwi każdemu z towarzystw korzystanie z kompetencji i wiedzy towarzystwa partnerskiego. W szczególności przewiduje wymianę informacji na temat konferencji i seminariów organizowanych przez każde z towarzystw oraz kontakty między zespołami specjalistów, młodych profesjonalistów i studentów. Zakłada również wymianę tekstów i artykułów między wydawnictwami PTN: „Postępy Techniki Jądrowej” i SFEN „Revue Générale Nucléaire”.

SFEN - Francuskie Towarzystwo Energii Jądrowej - to niekomercyjna organizacja naukowa utworzona w 1973 r. Zrzesza 3 500 członków, naukowców inżynierów, przemysłowców i lekarzy, w większości pracujących w dziedzinie energii jądrowej. Celem Towarzystwa jest sprzyjanie postępom nauk i technik jądrowych oraz przyczynianie się do propagowania wiedzy o tej formie energii.

PTN - Polskie Towarzystwo Nukleoniczne jest dobrowolnym, samorządnym zrzeszeniem, mającym na celu działanie na rzecz bezpiecznego wykorzystywania dla dobra społeczeństwa zjawisk, procesów i technik jądrowych, zwanych atomistyką, zwłaszcza w zakresie pozyskiwania energii, rozwoju przemysłu i rolnictwa oraz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego. PTN inicjuje i popiera działalność naukową i techniczną we wszystkich dziedzinach atomistyki. Informuje społeczeństwo o warunkach bezpiecznego wykorzystywania zjawisk, procesów i technik jądrowych.

„Cele i program działania obu towarzystw są wyjątkowo zbieżne, a istniejąca istotna różnica w skali dokonań i obszaru zainteresowań pozwoli nam skorzystać z bogatych doświadczeń zdobytych we Francji, a tym samym przyczynić się do optymalizacji procesu rozwoju energetyki jądrowej w Polsce” – powiedział prezes Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego Zbigniew Zimek.

 – W naszych towarzystwach jest wielu naukowców. Porozumienie pozwoli jeszcze lepiej wykorzystywać dynamizm i wysoki poziom prac prowadzonych przez nich w Polsce i we Francji. Będzie sprzyjać wymianie myśli i postępowi w sektorach kształtujących energetykę jądrową jutra –  oświadczył prezes Francuskiego Towarzystwa Energii Jądrowej Dominique Minière.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

follow us in feedly
REKLAMA

Otrzymuj wiadomości z rynku elektrotechniki i informacje o nowościach produktowych bezpośrednio na swój adres e-mail.

Zapisz się
Administratorem danych osobowych jest Media Pakiet Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, adres: 15-617 Białystok ul. Nowosielska 50, @: biuro@elektroonline.pl. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz:  
Twój pseudonim: Zaloguj
Twój komentarz:
dodaj komentarz
REKLAMA
REKLAMA
Nasze serwisy:
elektrykapradnietyka.com
przegladelektryczny.pl
rynekelektroniki.pl
automatykairobotyka.pl
budowainfo.pl